YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Yorumlar
Bilim ve Angela Merkel
HAMİT SERBEST
05/03/2022
Sevgili Hocam, Yazı için çok teşekkürler. Okurken Merkel'in Almanya'ya yaptıklarına hayranlık duydum. Diğer taraftan da kıskandım. Almanlar beğenmedikleri ülkelere Muz Cumhuriyeti derler. Bizim için ne düşünüyorlar merak ediyorum.

DEVLET BABA
HAMİT SERBEST
21/02/2022
Metin bey merhaba, Altın konusunda belirttiğiniz endişeleri ben de taşıyorum. Özellikle takı türü altınlarını verecek vatandaşların onları aynı şekilde geri alabilmeleri mümkün olacak mı? Olmayacaksa, çok kötü. Çünkü takı sadece maddi değeri olan bir şey değildir, daha çok manevi değeri vardır. Ne dersiniz?

Bu Dünyadan Bir Hoca Geçti: Prof. Dr. Üner TAN
NİHAT NALBANTOĞLU
21/02/2022
Sn Hacamızın ruhu şad, mekânı cennet olsuun. Yayınlanan footoğrafları göremedim.

ELEŞTİREL OKUMA NEDİR? ELEŞTİREL DÜŞÜNCE BAKIMINDAN ELEŞTİREL OKUMA NEDEN ÖNEMLİDİR
KEMAL RASTGELDİ
08/02/2022
Çok önemli bir konuyu ele almışsınız. Adres listemde bulunan yaklaşık 400 kişiyle paylaşmayı düşündüm, fakat fazla uzun bulup okumayacakları endişesine kapıldım. Kısaltma hakkını kendimde görmeyip sizden rica etsem acaba zaman ayırabilir misiniz? Saygı ve selamlar.

RISK
İSMET AYDEMİR
28/01/2022
HİÇ BİR ŞEY UZAKTAN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR HER İŞİN İÇİNDE BİR İŞ VARDIR 1) Dünya zamanında bir yorgan iğnesinin deliğinden geçebilecek kadar küçükdü. Tıpkı ana rahminde bizlerde çok küçücük olduğumuz gibi. 2) Dünya anamız çimlendi. Kanımız gibi sular oluştu. Kemiklerimiz gibi taşlar oluştu. Etlerimiz gibi toprak oluştu. Kıllarımız gibi bitkiler oluştu. 3) Tüm canlılar, hepimiz güneş babadan ULTRAVİOLE IŞINLAR OLARAK YOLA ÇIKTIK. MEYVELERİN VE SEBZELERİN YAPRAKLARINDA DURAKLADIKÇ KLOROFORM VASITASIYA LA MEYVE VE SEBZE OLDUK. ENERJİ MADDEYE DÖNÜŞTÜ. ANALARIMIZ VE BABALARIMIZ MEYVELERİ VE SEBZELERİ TIKA BASA YEDİLER. ANALARIMIZDA YUMURTALAR VE BABALARIMIZDA MENİLER OLARAK OLUŞTUK. ANA VE BABALARIMIZ BİRBİRLERİNE GÜLÜŞTÜLER. SEN DOĞDUN, BEN DOĞDUM, O DOĞDU KISACASI HEPİMİZ DOĞDUK VE ayvayı yedik. NEDEN Mİ? HİÇ BİR OKULDA, CAMİDE, KİLİSEDE, SİNAGOGDA BUNLAR ÖĞRETİLMİYOR DA ONDAN. 4) DÜNYANIMIZN MERKEZİNDE SICAKLIK 5 BİN ALTI BİN DERECE DİYE TELLALLAR BAĞRIYOR. 1959 YILINDA İLK OKUL ÖĞRETMENİMİZ BİZE ANLATMIŞTI: IRMAK KENARINDAN AŞAĞIYA BİR KUYU KAZARSAK HER 33 METREDE SICAKLIK BİR DERECE ARTIYOR. 3300 METRE DERİNLİĞE İNDİĞİMİZDE SICAKLIK 100 DERECE. YANİ IRMAK KENARINA BİR KUYU 3300 METRE OYDUĞUMUZDA, İÇİNE YANYANA PARALEL İKİ BORU DÖŞEDİĞİMİZD, 3300 METREDE BORULARI U BORUSUYLA BAĞLADIĞIMIZDA, IRMAĞIN SUYUNU BİRİNCİ BORUDAN AŞAĞI SALDIĞIMIZDA İKİNCİ BORUDAN YÜZDERECE SICAK SU ÇIKIYOR... 1996 SENESİNDE DOĞU BERLİNDE BUNU DOĞU ALMAN DEVRİMCİLERİ YAPMIŞLARDI. DOĞU BERLİNDE KALORİFER BÖYLE ÇALIŞIYORDU. ESTONYADAN BİR GENÇLE ORADA TANIŞTIK. KELKİRT TÜRKMENLERİNDEN OLDUĞUNU SÖYLEDİ. TÜRKCEYLE ORTAK SÖZLERİMİZ VARDI. DEDİKİ; BİZİM MEMLEKETTTE 100 DERECE SICAK SU KENDİLİĞİNDEN YER ALTINDAN FIŞKIRIYOR. BİZ YOLLARA KALORİFER DÖŞEDİK, BUZ TUTMASIN DİYE. İLAVE ETTİ: -BİZİM ORALARDA YERDEN ÇIKAN SICAK SUYU BURALARA BORULARLA BAĞLANSA AVRUPANIN KALORİFER SORUNUNU ÇÖZER. İLAVE ETTİ: ALİ BABA VE KIRKHARAMİLER TOPLUMLARIN BUNLARI BİLMESİNİ İSTEMEZLER. O ZAMAN DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMUŞ BU HAYDUTLAR BENZİN, MAZOT, GAZ SATARAK TOPLUMLARI KAZIKLAYAMAZLAR. DÜNYA ANAMIZIN HAVASINI KİRLETEMEZLER! GÜNÜMÜZDE ALTIN ALLAH, PARA PEYGAMBER OLDU!

ÇIKMAZ SOKAK
H. MAHİR FİSUNOĞLU
24/01/2022
Sevgili Çepni, Yazdıklarınıza ve yorumlarınıza katılmamak mümkün değil. Eğer iktidar değişirse, gelen iktidarın işi çok zor; mevcut iktidar kalırsa, onun işi de zor olacak. Selamlar,

ÇIKMAZ SOKAK
MEHMET İŞLEKER
24/01/2022
Hocam çok gerçekçi ve doğru tespitlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Takip etmeye devam etmekteyiz. Saygılarımla

YÖK Araştırma Üniversiteleri Alanını Genişletti. Türkiye Üniversiteleri Kalitesini ve Üretkenliğini Artıracak mı?
ÖZCAN YILMAZ
16/12/2021
SAYIN HOCAM ''YÖK'' ARTIK ''YOK''.............OLDU.

GÜÇLÜNÜN BARIŞI MI BARIŞIN GÜÇLÜSÜ MÜ?*
HAMİT SERBEST
08/12/2021
Güncelliğini bugüne kadar yitirmeyen silahlanmanın son bulması dileğiyle.

SÖMÜRÜ VARSA FAİZ BAŞKA KILIKLARDA DA ORTAYA ÇIKAR
ARİF ÖZSEVEN
22/11/2021
Çok guzel yorum. Adı değişir, uygulama aynıdır.

PVC ( Pİ-Vİ-Cİ )............................
ATALAY KONUR
04/11/2021
türkiyede türkler türkçe gibi okuyup söylemeli.yabancıla gibi söyemek abestir.ecnebsi gavurca söylesin.sen kendi di,linde söye..yapancıya ise gerekirse yaz göster.o kadar

PVC ( Pİ-Vİ-Cİ )............................
RECAİ ELLİALTIOĞLU
03/11/2021
1970 öncesi arkadaşlarla Kavaklıdere sinemasında film arasında anons yapılıyor: Gelecek film falan filan, baş rollerde "con vayne"... 1980 sonrası İstanbul'da çok salonlu bir sinemada bileti uzatıyorum. Bilet kesen hangi filme diye sorunca "Maverik" diyorum, "mevrik" diye düzeltiyor. İlerleme müthiş.

SİYASETTE MATRUŞKA BEBEKLER.................
HAMİT SERBEST
31/10/2021
Sevgili Doktorum, Yazdıklarında tamamen haklısın. Aslında kendim için de aynı şeyi düşünmüyor değilim:) Dernek, vakıf,... gibi kurumların tadına baktım. Geriye bir siyasi parti kurmak eksik kaldı. Acaba diyorum, bu hayatta bir de onu mu denesem? Sen de bu konularda oldukça deneyimlisin, ne dersin? Bir de AFP partisi kuralım mı? Sevgi ve saygılar.

DÜNYANIN GÖZÜ NEDEN TÜRKİYE'DE ?................
MEHMET NACİ HARMANCI
22/10/2021
Artık uyanık olalım, dogru bir söz. Kısaca Atatürk gibi düşünelim. Dinci ve etnik kimlik politikalarından oy için medet uman şuursuz siyasetcilere karşı dikkatli ve bir o kadar da sert duralım. Bizden yüz bularak kudurmasınlar.

GÜZEL ALDIRMAZLIK.........................
HAMİT SERBEST
22/10/2021
Kalemine sağlık Doktor beyim.

BİR DAHA YAPMAYIN
RECAİ ELLİALTIOĞLU
13/10/2021
Hamit hocam merhaba, Bir olasılıktan yola çıkıp buralara kadar geldik. Komplo teorisini biraz daha komple hale getirmek gerekirse şunları ekleyebilirim. Öncelikle S-400 bir önleme füzesi olup saldırı potansiyeli olan bir düşmanı etkisiz hale getirmek için kullanılır. Ermenistan'ın bir iddiası ya da geçerli bir itirazı olamaz. Olsa da Azerbeycan ve hatta Türkiye yazılı bir belge ile Ermenistan'a karşı kullanılmayacağını beyan edebilir. Rusya'ya gelince, İsrail'in Azerbeycan'a yardım etmesine sesini çıkarmadığı gibi hiç bir askeri girişimde karşı karşıya gelmedikleri bilinen bir gerçek. Dolayısıyla Rusya'yı ikna etmek görevi İsrail'in. Türkiye bir şiir okudu diye İran küplere bindi. Şiirin devamını okumadıkki, heyecanlanma denip sakin olmaya davet edildi. Ama bir kapışma durumunda ben Azerbeycan'ın yanındayım mesajı verildi. Asıl İran'ı kızdıran İsrail'in Azerbeycan'da bulunması. Tek başına Türkiye'nin yardımı yeterli olmasına ve İsrail'le Türkiye'nin o sıralarda arasının bozuk olmasına rağmen yan yana gelmesi de garip değil miydi? İsrail'in bu hamlesinin boşuna olmadığını düşünüyorum. Selamlar, saygılar.

BİR DAHA YAPMAYIN
HAMİT SERBEST
12/10/2021
Sayın Ellialtıoğlu, S-400 füzlerinin Azerbeycan'a gitmesi ABD'yi mutlu edebilir ama Rusya'nın tepkisi ne olur bilinemez. Ayrıca, Ermenistan'ın böyle bir durumda sessiz kalacağını zannetmem. İşte o zaman ABD, Fransa gibi Batılı ülkeler de tepki koyacaklardır. Atalarımızın bir lafı vardır: "aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık".
Saygılar.


BİR DAHA YAPMAYIN
RECAİ ELLİALTIOĞLU
12/10/2021
Komplo teorisine devam: S-400 füzeleri Azerbeycan topraklarına taşınırsa hiç şaşırmam. Sebep olarak, şu sıralarda İran tehditi altında olan kardeş ülkeye yardım etmek geçerli bir bahane sayılabilir. Ayrıca ABD'nin F-35'lerden sonra, istenilen yeni F-16'ları da vermemesi durumunda tek çarenin S-400'leri yurt dışına çıkarmaya razı olmak "zorunluluğu", yine geçerli bir sebep olarak Türk halkına yutturulabilir!

ASİYEM SEVDA ÇİÇEĞİM
VELİ BİLİCİ
08/10/2021
Başınız sağolsun Sayın Bekir Cebeci Beyefendi. Hanımefendiye Allah rahmet eylesin. Sevginin hakkını vererek bir ömrü birlik ve dirlik içinde beraber geçirmek herkese nasip olmayabilir... Saygıyla selamlıyorum sizi.

HDP'nin İTTİFAK KARARI
MAHMUT DEMİRKOLLLLU
01/10/2021
hdp kimin kuklası maşası uşağı???

HDP'nin İTTİFAK KARARI
ATALAY KONUR
01/10/2021
kürt sorunu değil,hdp nin hainlik sorunu vardır.pkk nın bölücülük ve cinayet sorunu vardır..hdp liler adan aldatmasın. ..şunu kabul etsinler üst kimlikte türküz desinler ve pkk hayvanlarına uymasın lar

ASİYEM SEVDA ÇİÇEĞİM
HAMİT SERBEST
30/09/2021
Başınız sağ olsun Bekir bey. Eşinizin vefatına üzüldüm. Mekanı cennet olsun.

YENİLENEBİLİR ENERJİ TAMAM, ŞİMDİ KARBONSUZLAŞTIRMA DESTEKLENMELİ. YERLİ BİR YEŞİL HİDROJEN SANAYİİ OLUŞTURMALIYIZ.
NACİ HARMANCI
11/09/2021
Elinize sağlık hocam. Güzel bilgiler verdiniz. Hidrojen enerji kaynağı olarak Karadenizin dibindeki Hidrojen sülfür yataklarından bahsetmediniz. ayrıca yeşil enerji yerine geçecek olan Bor madeninin füze yakıtı olarak kullanılması söz konusu olduğuna göre bizde mebzul miktarda bulunan bu madenin demir çelik endüstrisinde kullanılmasının da teşvik edilmesi (ergitme ısısının yükseltilmesinde kullanılarak) gerektiğine değinmediniz. Şayet elektrik enerjisi üretiminin fosil kaynaklara ihtiyaç duyulmadan üretilmesi bu kaynaklardan sağlanması halinde aliminyum üretiminde kullanılan "elektrik ark selülleri" demir cevherinin ergitilmesinde kullanılırsa (bu tekniğin uygulanabilir olup olmadığını bilmiyorum) yine düşük karbon salınımına katkısı olup olmayacağı konularında da bilgi verirseniz seviniriz. Not: Bor madeninin zenginleştirilmesi sırasında ticari olmayan %23 tenörlü atık (pasa 0-03 mm) demir çelik sektöründe cüruf oluşumuna katkı için ithal florid yerine kullanılıyordu. (1985-90 yıları) Şimdiki durumu bilmiyorum.

ŞİRKETLERE 2022-2024 OVP NELER SÖYLÜYOR?
HAMİT SERBEST
08/09/2021
Bu yaşa kadar kolay bir yıl yaşamadık dersek yalan olmaz. Sevgi ve saygılar.

BİR DAHA YAPMAYIN
HAMİT SERBEST
28/08/2021
Hocam, Yorumunuz çok ilginç, ufkumu açtınız. Teşekkür ederim. HamitToplam: 1269 sonuç, 1-25 gösteriliyor
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 »Sonraki


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>