YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    'AYDIN DOĞAN'IN MEDYASINI ÜLKER'E VERECEKLER'


Yeniçağ Gazetesi yazarı Sebahattin Önkibar bugün yazdığı yazısında Doğan Grubu’na verilen cezayı eleştirdi. Önkibar cezanın amacımın Ayın Doğan’ın medya organlarını ele geçirmek ve Ülker Grubu’na vermek olduğunu iddia etti. Önkibar Ülker Grubu’nun tıpkı Çalık Grubu gibi ikna edilmeye çalışıldığını yazdı. Bunun için Ülker’e kredi bile ayarlandığını iddia eden Önkibar, AKP’nin kendisi dışındaki tüm sermayeyi susturduğunu buna KOÇ Grubu’nun da dahil olduğunu söyledi.
Yeniçağ Gazetesi yazarı Sebahattin Önkibar bugün yazdığı yazısında Doğan Grubu’na verilen cezayı eleştirdi. Önkibar cezanın amacımın Ayın Doğan’ın medya organlarını ele geçirmek ve Ülker Grubu’na vermek olduğunu iddia etti. Önkibar Ülker Grubu’nun tıpkı Çalık Grubu gibi ikna edilmeye çalışıldığını yazdı. Bunun için Ülker’e kredi bile ayarlandığını iddia eden Önkibar, AKP’nin kendisi dışındaki tüm sermayeyi susturduğunu buna KOÇ Grubu’nun da dahil olduğunu söyledi.

Sebahattin Önkibar’ın ciddi iddialarda bulunduğu yazısı:

Doğan Grubuna verilen vergi cezası 3.5 milyar dolar civarı paraya tekabül ediyor ki bu meblağ dünya ölçeğinde bile çok çok büyük bir servettir ve IMF bile pek çok ülkeye bu miktarlarda krediler vererek ekonomik programlar uyguluyor. Tamam ceza kesinleşmiş değil, konunun yargıya gitmesi gibi boyutları var olmasına var da bu ceza bağlamında Doğan’ın imajının vurgun yiyeceği ve hacizlerle yüzyüze  geleceği  kesin gibidir. Görüldüğü gibi hadise aleni bir operasyondur ve Aydın Doğan’ın açıktan tasfiyesini amaç edinmiştir. Evet proje nettir.

1934 doğumlu yani yaşlılık sınırında olan Aydın Doğan’ı bu şekilde korkutup sindirmek ve bunun devamında da bıktırarak medya’dan çekilmesini sağlamaktır. Bu bağlamda Ankara’nın öbür yakasında  spekülasyon kazanları kaynamaya başladı bile! Buna göre aracılar devreye girip Aydın Doğan’a  “Sıfırlanmadan  medya  sektöründen çık ve kurtul”  teklifini götürecekler.

Başka bir anlatımla Tuncay Özkan’ın Kanaltürk’ü Akın İpek’e devretmesi misali  iflas ya da batış olmaksızın alternatif  bir yol önerecekler. Diyeceksiniz ki peki ya açılan vergi kaçakçılığı davaları? Medyayı alacak ya da aldıracak olanlar  bu davaları da peşinen üstlenmiş olacaklar. Peki koca Doğan’ı kim mi alabilir? Öyle ya kriz ortamında bu sefer devletin bankasından kredi de kolay değil!

Bu konuda yapılan spekülasyon şudur:
Bunun için Ülker Grubu ikna edilmeye çalışılıyor. Dahası, ona tıpkı Sabah’da olduğu gibi dış sermaye desteği sözü de veriliyor.
İddialı bir fantezi mi dediniz?
Emin olun değil!
Bazıları hâlâ farkında değil.
AKP gemileri yaktı ilerliyor.
Amacı devleti topyekün ele geçirmektir.
Aldıkları mesafe ise ortada!
Dokunulamaz denilen TSK’yı iki yılda ne hale getirdiler görmüyor musunuz?
Cumhuriyet’in kutsallarını bir bir yere seriyorlar!

Cumhuriyet burjuvazisinin sembolü olan Koç Gurubunun patronu Rahmi Bey’e ne yaptılar görmediniz mi? Siz hâlâ Rahmi Koç’un 75 yaşından sonra keşif adına dünya turuna çıktığına mı inanıyorsunuz?
Rahmi Bey holdingini kurtarmak için kendini istemeyenleri ödüllendirerek işten elini çekti ve kendini turlara verdi. Oğulları da AKP paralelinde araziye uyuyor.

Aynı şekilde yine Cumhuriyet ideolojisinin medya’daki amirali Aydın Doğan da yine hesaplaşma ve fetih adına hedef alındı ve yere serilmeye çalışılıyor. Bu şekilde son kaleler çökertilecek ve  parti devleti modeli fiilen resmiyete dönüşecektir.

Gelelim tekrar Aydın Doğan’ın cezalarına ve neler yapabileceğine? Muhtemeldir ki Doğan başlangıçta Bekir Çoşkun benzeri birkaç kelle daha verip AKP’nin yaptığı bütün açılımlara demokrasi ve AB ambalajı ile destek yayınları yapıp vaziyeti kurtarmaya çalışacak ama zor, artık bu dikiş tutmaz zira macun tüpten çıktı yani taraflar arasında acaip bir güven bunalımı var. Dolayısı ile o iklimde ne barış ne de mutabakat olur. Ayrıca tanıdığım Tayyip Erdoğan da hasmını asla yaralı bırakmaz.

Son bir not: Bekir Çoşkun’un ayrılığını  çok önceden haber veren Turktime’da Sevgili Talat Atila da yazdı, Doğan Gurubunda bundan böyle gözler artık şu  isimler üzerindedir ve okurları ile  kamuoyu Bekir Çoşkun’dan sonra onları artık tıpkı namusları misali sahiplenmek durumundadır. Sahiplenmezseler yuhlar olsun onlara. Peki kimler midir o isimler? Uğur Dündar, Sedat Ergin, Melih Aşık, Yılmaz Özdil, Güngör Mengi, Necati Doğru, Ruhat Mengi, Yalçın Bayer ve
Mustafa Mutlu...

Odatv.com

10 Eylül 2009

http://www.odatv.com/Siyaset/aydin_doganin_medyasini_ulkere_verecekler-17586.html

 

TÜM YORUMLAR

Barbaros
11/09/2009 06:53
Yarinki Hürriyet gazetesine bir manset önerisi. ´Besledim kargayi oydu gözümü´.

ayse
11/09/2009 01:07
Yazık bu ülkenin haline, Bir gazete patronunun başka işleri olursa sonuç bu olur. Özgür basından hiç kimse bahsedemez. Aydın Doğan AKP nin iktidar olması için işbirliği yapmıştır. Yapmış pldukları Deniz feneri haberi ile iktidarın başına çok büyük iş açtılar.Bunun cezasını görüyorlar.Artık bu ülkede olanların sorumlusu hükümettir bile denemez. Bu ülkenin buradan yönetilmediğine yürekten inanıyorum.

Özhan
10/09/2009 22:49
Aydın Bey,zamanında Akp'ye destek vermeyecekti,kendileri pohpohladılar şimdi bunun semeresini görüyorlar.Ne demişler;" Ne ekersen onu biçersin " . . .

adalet
10/09/2009 20:31
Turküye cumhuriyetininde artık iç açıcı şeyler olmadığını iktidarın cumhuriyetcilere savunucusu medya gazete ve çok değerli yazarlar ve yorumcularında baskı altına alınması yeter artık insanları hergün bir gündem yaratarak delirttiniz be arkadaşlar şimdi destek zamanı bir gazete okuyorsak iki yapalım bunların oyununu bozalım

e-fulya
10/09/2009 19:44
Baykal, cezaya 'zulüm' dedi, Doğan'ı takla atmakla eleştirdi CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Doğan Yayın Holding'e kesilen vergi cezasına sert tepki gösterdi. Baykal, "Hükümetin zulüm ve baskı rejimi arayışı, sindirme ve korkutma çabası" diyerek başta medya olmak üzere bütün Türkiye'nin bu olaya tepki göstermesini istedi. Baykal, dün CHP'nin kuruluş yıldönümü toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada cezaya "düşündürücü" nitelemesi yaptı. Baykal, Doğan Grubu'na da örtülü eleştiri yaptı ve şöyle dedi; "Bu süreci göre göre, bu sürecin sahiplerinin gözüne girmek için sergilenen çabaların hiçbir anlam taşımadığı bir kez daha ortaya çıktı. O sürecin sizi himaye etmesi için şirinlikler yapacaksınız taklalar atacaksınız. Göze girmeye çalışacaksınız ondan sonra güm diye yere vuracaksınız. Bu görülüyor" diye konuştu.. SAYIN BAYKAL BU SÖZLERİNDE SON DERECE HAKLIDIR.

e-fulya
10/09/2009 19:34
Olan biten bu acımasız ve acıklı olaylara Aydın Doğan adına değil,o medyada yazan ve severek okuduğumuz 10-15 yürekli yazardan halkımızın mahrum bıraktırılması adına üzüntü duyuyorum. Aydın Doğan'a hiç acımıyorum. Yıllardan beri Akp'nin cilacısı gibi çalıştılar.. Yayın politikaları sonucunda Erdoğan'ı parlattılar..ama ülkenin en donanımlı,birikimli,dürüst ve cesur CHP lideri sayın BAYKAL'ı sevimsiz,antipatik ve halk nezdinde itici gösterebilmek için herşeyi yaptılar. Utansınlar..Şimdi yine en başta sayın BAYKAL savunuyor onları sadece.

H.Sertel
10/09/2009 15:15
Canavarlar,önce kendilerini besleyeni yiyerek işe başlarmış(Örnek:Taliban'ı ve Bin Ladin'i palazlandıran ABD'nin 11 Eylül şoku).Bu,Doğan grubunun şu andaki durumuna çok uygun bir tespit.Bülent Ecevit'i düşürmek için Almanya'da yaptıkları Aydınkullinin sonucu bu oldu.O toplantıya RTE'yi de çağıran Aydın Doğan'a müstehaktır ama orada çalışan binlerce emekçi kardeşimize de yazık. Sahiplenilmesi gerekenlerden biri de Özdemir İnce'dir. Sayın İnce de,Dinci Faşizme ve cemaatçilere karşı tutarlı bir savaşım verdiği için Hedef tahtasının ortasındadır.

Sabri
10/09/2009 14:50
En az yirmi yıl evvel yapılan planlar bir bir yürürlüğe konuluyor, Sistem karşıtı bir iktidara bu sistem değiştirilecek. Çünkü bu sistemin bir benzeri dünyada kaldı-kalmadı. Ülker gurubu Tamamen amerikan güdümünde bir şirket oldu, sahiplerinin mutlu olduğunumu sanıyorsunuz..Kan kusuyorlar kızılcık şerbeti içiyoruz diyorlar.. Adın yeşil sermeyeye çıkmış ve Global ekonomide at koşturacaksın? tayyip erdoğanın olan bitenden zerre kadar haberi yok olamaz da... Belkide bu operasyonlar bir bir yapıldığında yorgnı biraz daha başına doğru çekiyordur... Sistemi kuranlar, sisteme sahip çıkmadılar, adeta ülkeyi yağmaladılar, ve bu yağmanın altında da kaldılar... Yazık oldu Vatana ve vatan için dökülen kanlara... Demekki mandacılar başından beri haklılarmış... Yazıklar olsun.... . .

babasirin
10/09/2009 13:21
Aslında konu rejim olmasa kişsel bazda oh olsun diyeceğim de konu rejim olunca insan savunmak zorunda kalıyor . Neden mi ? ÇOk değil daha iki yıl önce seçimlerde siz değil miydiniz bunlarla canciğer kuzu sarması olan . Onun medyası değil miydi bunların borazanı olan . Hele de hiç gözümün önünden gitmiyor hanım kızı anlı şanlı bir holdingimizin eni boyunu geçkin köpekbalığı bakışlı prensiyle el ele kol kola bunlarla oryantal danslar yapıyorlardı . O yüzde kırkyedi oyun acaba kaçı bunların borazanıyla alındı . Buyrun , işte sizin yarattığınız canavar . Bunu siz istediniz. Ne oldu şimdi ÖKÜZ ÖLDÜ ORTAKLIK BOZULDU MU ? Tabii alışmıştınız medya mafyalığına , göz korkutmaya aklınız sıra bu ülkeye düzeni siz veriyordunuz Haaaa şimdi girdi mi kazığın büyüğü sırtınızdan . Hadi çıkarı bakalım çıkarabilirseniz. Değil yayın yönetmeninizi Hz . Resulullahı mezardan çıkarıp getirseniz de fayda etmeyecek . Çünkü canavar büyüdü. Artık sizden korkmuyor beyim. O devirleriniz geçti. de sizinle beraber bu ülkeye yazık olacak . Siz zannediyorsunuz ki bunları da solu ezdiğiniz gibi çabucak halledecksiniz . Tabii solun arkasında ağababanız ABD yoktu , kolay oldu ezilmesi. Şimdi ezin bakalım . Ağababanız başka kuklalar buldu . Sizin rolünüz bitti. Artık köşeye kaldırılma zamanınız geldi beyler . GEÇTİ BORUN PAZARI SÜR EŞŞEĞİ NİĞDEYE .

S V
10/09/2009 13:05
Aydın doğan RTE APO GÜL FETOŞ Baykal Bahçeli Hilmi Özkök Yaşar Büyükanıt İlker Başbuğ Ertuğrul Özkök Kenan Evren alın size Cumhuriyet'i bu hale getirenler bu pislikten kaostan ceplerini dolduranlar sefa sürenler. Atatürk'ün çocukları Cumhuriyet'in vatandaşları kanının canının onurunun işkencelerin katliamların hesabını soracak. Türkiye'de kendi halkına yönetenler 60 yıldır soykırım uyguluyor Kürt Türk Laz Alevi fark etmiyor Beyaz Törk değilsen köle gibi yaşamak zorundasın diyorlar. Bizler ölelim bizler çalışalım sizler yönetin çocuklarınız torpille makamlara yerleşsin sol da sağ da sizin elinizde çıkar için araç olsun arada iki laiklik bir Atatürk deyip yerinde fatiha okudunuz mu herkes inanırdı değil mi artık değil. Aileleriniz ile birlikte halkın intikamı nasıl olur göreceksiniz. Türkiye seni kandırıyorlar bunların hepsi vatan haini ülkenin hali bunların vatana ihanet ettiklerinin en büyük kanıtıdır. Aptallık cehalet ihanet ödüllendiriliyor hakkını isteyen vatandaşa işkence zulüm yeter artık hep biz öldük şimdi sıra sizde sizin çocuklarınızda.

Türkçe
10/09/2009 12:27
Doğan kendi yarattığı canavarla cebelleşedursun, bir ihtimal de şu: Hürriyet'e bastılar ya sürmanşetten, "Dünyada görülmemiş ceza" diye... Peki ya, "Dünyada görülmemiş ceza indirimleri" ne olacak? Nedense burnuma erken genel seçim kokusu geliyor. Bu durumda o 3,5 milyar dolar ceza değil, "müzakere açılış rakamı" olur.

rasque
10/09/2009 10:34
Hasan cemal,h.uluengin ve o.çalışlar aracı gazt. lerimiz zamanında e.özkök hürriyetin satışında a.doğan'a aracılık etmişti.Doğan medya da çalı şan çok kişi badem bıyıklıların gazabına uğra yacak sonumuz hayırola

gezgin
10/09/2009 10:10
1.etap da aydin dogan varama bu medya operasyonunun adimi,,,asil sermaye kesiminde su an kartlar yenien dagitiliyor,,,yakinda koc, sabanci, anadolu grubu, eczasibasi, gibi gruplarin da hedef tahtasinda oldugunu gforecegiz,, sira artik onlara geliyor,,, artik ford a fiat a yeni ortak olarak akp camiasindan yeni isimler gorursek sasirmayalim,,,cunki artik tayyip erdogan yabanci yatirimcilara eger turkiyede islerini gelistirmek isterlerse kimlerle ortaklik yapmalairni gerektigini soyleyecek noktaya geldi,,,buna ozel butyuk bankalarimiz da dahil,,,gecenlerde gulen cemaati sempatizani fettah tamince nin hirvatistandaki otel acilisnda hangi is adamlari vardi hatirlamakda fayda var,,,ama bu tur gostyerler dahi ne mustafa kocu, ne guler sabanciyi, ne bulent eczibasini bne de ferit sahenk i kurtarmaya yetmeyecek,,,nasil olsa yarin onlari da bir maliyeci ordusu denetleyecek aydin dogan sirketlerind eoldugu gibi nasil olsa bir suru benzeri islemlerden onlar da da bol miktarda vardir, sirket birlesmesi, yeniden yapilanma vs,,,guzel bir film ve kisa surede vizyona girecektir merak etmeyin,,,,yakinda genel secim mi var,, guldurmeyin adami,,, akp yine birinci partidir tek baisna iktidardadir,,,bosuna umut beslemeyin,,,

Ahmed
10/09/2009 09:48
Bu iktidar mı ulkeye tam demokras getirip onu AB uyesi yapacak. bende başta AB açılımları ile ümit etmişt ama ve lakin buna kargalar bile güler. Bunu hala anlayamayan tatlısu demokraları var ya... Ben herkesin fikirlerini açıkça paylaştığı, demokrasinin tam oturduğu, kimsenin inançlarından dolayı kınanmadığı ve horlanmadığı özgür bir ulkede yaşamak istiyorum. Tek adam tarafından yönetilen faşist bir diktatörlükte değil. Bir taraftan yandaş medyaya devlet kaynaklarından kredi hortumla, diğer taraftan yandaş olmayan medyayı hizaya getirmek için ona milyarlarca TL ceza kes. Ulkeye bak ulkeye...Boyle bir şey bir avrupa ulkesinde olsa yer yerinden oynar yapan kişi kaçacak delik arardı. Ama burası Türkiey maalesef....

Albatross
10/09/2009 09:40
Evet bu listeye Bekir Coşkun'u da eklerseniz toplam 10 yazar oluyor. Eh, bu da Bekir Coşkun'un bugünki Akşam gazetesindeki röportajda söylediğini teyit ediyor (hoş Ampul partisinin artık zıvanadan çıktığını görmemek için 2 gramlık beyin yeterli olsa da..). Şimdi olay muhalif yazarların (ki adam gibi muhalefet eden yazarlar Doğan grubunda bir elin parmaklarını geçmiyor göründüğü üzere, Mustafa Mutlu'da büyük olasılık gazete yönetiminden şiddeti azalt dendiği için kendi kriterlerine göre suya sabuna dokunmayan yazılar yazıyor tatilden döndükten sonra) verilerek uzlaşma noktasını çooktan geçti, ama bunu genel seçimlerden sonra görmeyerek Doğan grubu (başta Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök) kritik hata yaptılar. Sandılarki hala Ampul partisi ve başındaki seyrek bıyıklı zatla uzlaşabilirler yeni aldıkları pozisyonla (buna Akif Beki vb normalde sıfır insanları işe almaları, Hasan Cemal-Cengiz Çandar gibi satılık her düzenin adamı kalemleri tutarak) sağlayacaklarını düşündüler. Tabii ki boş bir hayaldi ve çok pahalıya patlayacağı ciddi analiz yapılan insanlar tarafından (bırakın ideallerine uyup uymadığını bu iki tarafın görüşlerinin) aşikardı. Şu an Doğan grubu çok kanallı taktik ve stratejileri hemen hayata geçirmeli (bir yandan uzlaşı ki hiç bir işe yaramayacak, olası icraları ne durdurabilir bilemiyorum), olayı tam takım saldırıya geçirmeli en iyi savunma hücum olarak (unutmayın laik düzen son 2 yıldır özellikle sürekli ödün vererek bu duruma geldi TSK, Basın, Yargı, Muhalefet ekseninde). Bütün yabancı basın (CNN, Financial Times, Wall Street Journal, New York Times, Le Monde, Frankfurter Allegmaine vb), EU, ABD ve hatta Japonya Çin eksenindeki ortak hükümet ve sivil toplum örgütlerine ulaşılmalı, röportaj verilmeli adım adım ilerleyen faşizan ortam gözlerine sokulmalı. Ve bu günümüz (Putin, Chavez) ve yakın geçmişteki örneklerle (Nazi Almanyası, Mc Carthy dönemi) açıklanmalı. Bununla ilintili olarak, Oray Eğin'e katılıyorum; Bekir Coşkun böyle bir dönemde bırakmamalı Hürriyet'i! Mümkünse geri dönsün yuvasına, direniş hiç bu kadar anlamlı olmayacak çünkü. Bu özellikle fırıldaklığını şu kısa zaman içerisinde birden fazla tescil etmiş olan Ciner grubunda olmayacak.

berrin
10/09/2009 08:37
Bu sindirme politikası nereye kadar devam edebilir ki? Sonuçta kendilerine muhalefet eden aydınlar ve halk eğitimsiz ve niteliksiz bir kitle değil...Hiç mi tarih okumaz bu insanlar anlayamadım gitti?...

aydın aydın
10/09/2009 07:51
Aydın doğan ,akp yi iktidara taşımanın vebalini ödüyor

 


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>