YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ İÇİN YENİ PROJELER


Adana ÜSAM, Çukurova Üniversitesi, Adana Sanayi Odası, KOSGEB Adana Müdürlüğü, Adana İŞGEM, Adana İŞKUR, Mersin Technoscope, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfıtarafından Çukurova bölgesine katkı sağlayacak iki proje uygulanmaya başladı.                                               

Çukurova Kalkınma Ajansı 2008 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Adana ÜSAM tarafından, Çukurova Üniversitesi, Adana Sanayi Odası, KOSGEB Adana Müdürlüğü, Adana İŞGEM, Adana İŞKUR, Mersin Technoscope, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ortaklığı ile birlikte sunulan “Teknolojik Girişimci Yetiştirme Programı” projesi ile ““Rekabet Edebilirlik Açısından Adana Sanayisinin Teknolojik Yetenek Envanterinin Belirlenmesi” Projesi kendi kategorisinde sırasıyla birinci ve ikinci sırada desteklenmeye layık görülmüştür. 07 Temmuz 2009 tarihinde resmen başlayan her iki projenin de 9 aylık bir süreç içerisinde tamamlanması planlanmıştır.

“Rekabet Edebilirlik Açısından Adana Sanayisinin Teknolojik Yetenek Envanterinin Belirlenmesi” projesi ile Adana’da faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının ulusal ve küresel anlamda rekabet edebilirlik açısından teknolojik yetenek düzeyleri belirlenerek Adana Sanayisinin teknolojik yetenek profili çıkarılacaktır. Projenin ilk aşamasında elde edilecek veriler ışığında firmalar arasında sinerjik etki yaratabilecek ne gibi işbirlikleri yapılabileceği ve ortaklıklar kurulabileceği belirlenecektir. Böylece, sanayi kuruluşlarımızın geleceğe dönük stratejilerini ve politikalarını belirlemede daha sağlıklı kararlar alabilmeleri ve bölgenin dinamiklerini kullanarak daha fazla katma değer yaratacak işler yapabilmeleri sağlanacaktır. Projenin hedefi, Adana ve bölgede istihdam yaratacak yatırımların artması ve sanayimizin ileri teknoloji alanlarında tasarım ve üretim yeteneğini geliştirmesidir.

“Teknolojik Girişimci Yetiştirme Programı” projesinin amacı ise teknolojik fikri olan girişimci adaylarını ortaya çıkarmak, eğitmek ve düşüncelerini hayata geçirmelerine yardımcı olmaktır. Girişimcilik konusunda ilkemizde destek ve eğitim veren bir çok kuruluş vardır, Bu projede ele alınacak olan “teknolojik girişimcilik”tir. Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin sahip olduğu teknoloji ile belirlendiği günümüzde insanlarımızın teknolojik fikirlerinin gerçekleştirilmesini sağlamak ülkemiz açısından hayati öneme sahiptir. Proje kapsamında yetiştirilecek girişimcilerin teknolojik içerikli projeleri ile başta TEKNOGİRİŞİM destekleri olmak üzere çeşitli devlet desteklerinden faydalanmaları için yol gösterilecek, başvuru dosyalarının hazırlanmasına yardım edilecek ve destek alındıktan sonra da kendi işlerini kurarak başarıyla yürütmeleri için ihtiyaç duydukları müddetçe teknik, mali ve idari konularda her türlü destek sağlanacaktır.

Detaylı Bilgi için
Adana ÜSAM
Adana Üniversite-Sanayi Ortak Araştırma Merkezi
Çukurova Üniversitesi Balcalı Yerleşkesi, Sarıçam / ADANA
Tel :               
0 322 338 7237 – 338 7239
Faks:             
0 322 3387239
E-posta :        
usam@cu.edu.tr
Web :             
www.adanausam.org.tr
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>