YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    KILIÇDAROĞLU: SEÇİMİN ERTELENMESİNİ İSTEMİYORUZ, SEÇİM YAPILMALI


Türkiye Barolar Birliği'nin 2015-2016 Adli Yılı Açılış Törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/361445/Kilicdaroglu__Secimin_ertelenmesini_istemiyoruz__secim_yapilmali.htmlKılıçdaroğlu, "Seçimin ertelenmesini istemiyoruz. Karar alınmış vaziyette. Seçim yapılmalı. Güvenliği de ülkenin vatandaşların sağlaması lazım" dedi.

"BİZ SARAY'DA OTURAN KİŞİNİN SANDIKLARA DOĞRUDAN MÜDAHALE ETMESİNİ İSTEMİYORUZ"

Törenin ardından konuşan Kılıçdaroğlu, vatandaşların özellikle sandıklara sahip çıkması gerektiğini belirterek "Çünkü biz Saray'da oturan kişinin sandıklara doğrudan müdahale etmesini istemiyoruz. Onun böyle bir amacı var. O amacı boşa çıkartmak demokrasiye inanan her vatandaşımızın görevi olmalıdır. Bütün sandıklara kamera konulabilir bizim bir itirazımız olmaz" diye konuştu.

"72 YILLIK GELENEĞİ BOZDULAR"

Seçimin ertelenmesini konuşmanın bile doğru olmadığını söyleyen CHP Genel Başkanı, "Demokrasiye inançsızlıktır. Karar alınmıştır. Seçime gidilecektir. Eğer daha az oy alacağız diye telaşları korkuları varsa o zaman geleceği iyi okumamışlardır. Bir düşüşe gelmişlerdir. Düşeceklerdir gideceklerdir. Halka hesap vereceklerdir. Yolsuzluk diz boyu. Bakın ülkeyi böldüler. Ülkeyi kan gölüne çevirdiler adaleti böldüler. Bakın burada adli yıl açılışı yapıyoruz. 1 hafta önce başka bir adli yıl açılışını yapıyorduk. 72 yıllık geleneği bozdular. Yazık günah bu ülkeye. Bu ülkenin yakasından Adalet ve Kalkınma Partisi düşmek zorundadır" ifadelerini kullandı."İTTİFAK SÖZ KONUSU DEĞİL"

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile görüşmesinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, "İttifak söz konusu değil. Perinçek ile güzel bir görüşme yaptık" dedi. Bir gazetecinin Perinçek'in görüşmede herhangi bir teklifinin olup olmadığını sorması üzerine ise Kılıçdaroğlu, "Evet oldu. Değerlendiriliyor" diye yanıt verdi.

"BÜTÜN YURTTAŞLARI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM"

Gerek Türkiye Barolar Birliği Başkanı, gerek illerden gelen baro başkanlarının halka korkmayın, yılmayın mesajı verdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bunlar gidici gittiklerini biliyorlar. Gittiklerini bildikleri için iktidarı vermemek için her türlü yola başvurabilirler. Bu nedenle ben bütün yurttaşları aydınları göreve çağırıyorum. Medya üzerinde baskı kuracaklar. Yargı üzerine baskı kurmaya devam ediyorlar. Ama biz bütün bu baskılara direnmeliyiz. Çünkü biz demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri, işsizlerin haklarını, yolsuzların haklarını, ezilenlerin haklarını, Suriye'den gelen 2 milyonun üzerinde kardeşimizin haklarını savunacağız" dedi.

 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>