YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    RIZA TÜRMEN, CHRİSTOPH STRSSER İLE BULUŞTU


Münster Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği`nin ( ÇYDD) davetiyle, Münster Alevi Kültür Merkezi (AKM) ile Hagen Demokratik Türk Birliğinde Konferanslar vermek üzere Almanya`nın Münster şehrinde bulunan CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen Münster`de SPD Bölge Milletvekili ve Federal Hükümetin İnsan Hakları-İnsani Yardım Sözcüsü Christoph Strsser ile buluştu.

http://www.ha-ber.com/almanya/riza-turmen-christoph-strsser-ile-bulustu-h28015.html
SPD Parti Binasında gerçekleşen ve çevirilerini Nicole Neptü`nün yaptığı buluşmada İsmet İnan Başkanlığında AKM yöneticileri, ÇYDD Başkanı Dr. Nuray Örge, CHP Kuzey Ren Vesfalya (NRW) Eyalet Örgütü Başkanı Cemal Bulut, SPD Münster`den yerel politikacı Mustafa Schat ve NRW Eyaleti Türk Sosyal Demokratlar Birliği Başkan Yardımcısı, SPD Hamm-Heessen Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tanlı' da hazır bulundular.


Türkiye'nin uluslararası hukuk alanındaki en önemli isimlerinden biri olan CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen Alman Meslektaşına Türkiye'deki son politik gelişmeleri ve Hukuk kurumlarının son durumunu, Muhaliflere yapılan acımasız baskıları, uygulamaları Farklı siyasi parti veya görüşten insanlara, muhalif sanatçılara, gazetecilere, aydınlara yapılan evrensel hukuktan yoksun anti demokratik uygulamaları tedirgin edici boyutlardaki Türkiye'nin siyasi atmosferini birinci elden aktardı.

Türkiye`deki tüm Muhalifler Avrupa`dan Dayanışma bekliyor

Ayrıca Rıza Türmen' e bu ziyarette eşlik eden heyette bulunan dernek yöneticileri Türkiye'deki Gruplaşmanın had safhada olduğunu, muhaliflerin çoğunluğunun haklı olarak Avrupa'daki Sosyal Demokratlardan, Demokrat Avrupa Kamuoyundan bu zorlu, krizli dönemde dayanışma bazında daha fazla beklentileri olduğunu belirttiler.

Heyette bulunan Münster AKM Başkanı İsmet İnan ve Eyalet Türk Sosyal Demokrat Dernekleri Birliği Yöneticisi Mehmet Tanlı ' Hiç arzu etmeyiz ama ilerde Türkiye'deki olası bir iç çatışmanın Almanya'ya büyük yansıması olabilir ve buraya büyük bir göç dalgası başlayabilir, buradaki insanlarımızı da çatışmaya itebilir. Avrupa, Almanya şimdiden bunu önlemek için aracı olabilir. Bu nedenle Muhaliflerin ve özellikle ilk hedef olan Türkiye'deki savunmasız Alevilerin ekstra korunmaya kollanmaya ihtiyaçları var'' dedi.

Alman Milletvekili Federal Hükümetin İnsan Hakları ve İnsani yardım Sözcüsü Christoph Strsser' de ''Çok kısa bir süre önce Türkiye'de, Kuzey Irakta Erbil ve Duhok' ta bulundum. Suruç'taki Mülteci kampını Hükümetimiz adına ziyaret ettim. Orda travma geçirmiş, ülkesini göçe zorlanmış sığınmacıları ve Türkiye'nin özverisini gördüm Bunları takdir etmekle birlikte Türkiye'de Hukuk alanında ve kuvvetler dengesindeki bozulma, çiğnenen insan hakları, muhalefete ağır baskı bizi de endişeye sürüklüyor. Sizlerin dileklerini, aldığım bilgileri kesinlikle hem kendi Parti meclisimize hem de Hükümete ileteceğim. CHP ile de ilişkilerimizin tam rayına oturması için Parti Meclisine rapor vereceğim'' dedi.


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>