YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    MİLLİ TAKIMIMIZ YİNE BAZI TAKIMLARI DÜNYA KUPASI'NA HAZIRLAYIP YURDA DÖNDÜ...


http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=251425
12 Haziran'da başlayacak Dünya Kupası öncesinde yaptığı maçlarla kupada mücadele edecek ekiplere önemli bir hazırlık fırsatı sunan Ay Yıldızlılarımız yurda döndü. Atatürk Havalimanı'nda coşkulu bir taraftar kitlesi tarafından karşılanan A Milli Takım'ın teknik direktörü Fatih Terim, "Biz elimizden geldiğince tüm takımları en üst düzeyde hazırlamaya çalıştık. Her hazırlık maçını adeta bir final havasında oynadık. Bundan sonrası artık onlara kalmış..." derken, 2014 Dünya Kupası'na katılacak tüm takımlara başarılar diledi.   

Terim: "Takım hazırlamada bir markayız"

Hazırlık döneminin ardından yurda dönen milli kafilede ilk açıklama Teknik Direktör Fatih Terim'den geldi. Atatürk Havalimanı'ndan düzenlenen basın toplantısına "Evet arkadaşlar iyi bir hazırlık dönemi oldu... Yani inşallah olmuştur onlar için. Biz elimizden geleni yaptık, görüğümüz eksiklikleri de maç yaptığımız takımlara ilettik. Dikkate alacaklarını söylediler. Neticeyi turnuva başlayınca daha net göreceğiz artık..." diyerek başlayan deneyimli teknik adam, Türk Futbolu'nun turnuvalara takım hazırlama alanında artık bir marka haline geldiğine vurgu yaptı.

"Dünyanın neresine giderseniz gidin, bir takım bir turnuvaya hazırlanıyorsa artık içi rahat. Neden? Hop bir telefonla geliyoruz, bam-bam-bam topumuzu oynuyoruz, çiçek gibi hazırlıyoruz adamları" diyen Terim, bugün Türkiye olmasa, Honduras'la halısahada bile hazırlık maçı yapanın çıkmayacağına dikkat çekti.

Nuri Şahin: "Pişman değilim"

Kafileyle birlikte Türkiye'ye gelen gurbetçi futbolcumuz Nuri Şahin de hazırlık dönemine ilişkin kısa bir açıklamada bulundu. Kamp süresi boyunca tam bir kolej takımı havası yakaladıklarını belirten Şahin, Dünya Kupası gibi büyük bir organizasyona takım hazırlamanın önemli bir sorumluluk olduğunu kaydetti. 

"Turnuva biliyorsunuz Brezilya'da, bizim kamp yaptığımız yere taş çatlasın uçakla 3 saat falan. Bu da Dünya Kupası'na takım olarak ne kadar yaklaştığımızın bir göstergesi" diyen tecrübeli oyuncu, bir soru üzerine Alman Milli Takımı yerine Türkiye'yi seçtiği için bugüne dek hiç pişman olmadığını da bir kez daha vurguladı. Şahin, "Yani tabii orada Almanya formasıyla kupa için mücadele etmek de iyi olurdu ama bizim yaptığımız da az iş değil düşünürsek... Neyse... Konsolosluk kapanmadan ben bi izninizi istiyim... Belki yetişir aslında ya... Daha bir hafta var sonuçta" derken, açıklamalarının ardından koşarak Havalimanı'ndan ayrıldı.

FIFA'dan anlamlı davet

FIFA Dünya Kupaları Organizasyon Sorumlusu Johanberg Gustavsonn ise, turnuvaya katılma hakkı elde edemeyen takımların genelde bu dönemde pek ortada görünmemeyi tercih ettiklerini belirtirken, Türkiye'yi medeni cesaretinden ötürü bir kez daha tebrik etti. 

Kırmızı Beyazlıların çabalarının gerek futbol, gerekse de Dünya Kupası adına son derece önemli olduğunu kaydeden Gustavsonn, milli takımımızı Brezilya'da da görmek istediklerini, bu konuda ilk görüşmelere başladığını da sözlerine ekledi.

"Yani o kadar emekleri geçti neticede. Gelsinler misafirimiz olsunlar. Gerekiyorsa maçların devre arasında yedeklerle falan 10 dakkalık bir maç da ayarlarız. Hem oyuncuların ısınmasına yardımcı olurlar hem de bir sahayı görürler..." diyerek milli takımımıza çağrıda bulunan organizasyon sorumlusu, ayrıca 22 kişilik kadrodan seçilecek 3 ismin de maçları yedek kulübesinden izleyebileceğinin müjdesini verdi.

(ozannder Brüksel'den bildirdi)


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>