YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL'DEN GÜNDEMİ DEĞİŞTİREN AÇIKLAMA


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gelecekle ilgili siyaset planı olmadığını söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den gündemi değiştiren bir açıklama geldi. Ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde "AKP'nin adayı kim olacak" sorusuna yanıt aranırken, Gül çarpıcı bir açıklama yaptı.
Kütahya Valiliği'ni ziyareti sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül şu ifadeleri kullandı.

- Tabii mahalli seçimler bittikten sonra gündemimizdeki konunun Cumhurbaşkanlığı seçimleri olacağı gayet açıktı. Çünkü Türkiye gibi açık bir toplumun olduğu herkesin katılımcı bir şekilde görüşlerini ifade ettiği bir ülkede bunu tartışmaktan tabii bir şey olamaz. Onu da ben geçen senelerde artık işte gündemimizdeki konu budur konuşulacaktır dedim çeşitli vesilelerle de bu tip sorulara cevaplar verdim.


- Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili sürecin nasıl olacağı YSK tarafından da duyuruldu. Dolayısıyla takvim de bilinmekte ama önce şunu söylemek isterim. Ben bu Cumhurbaşkanlığı seçiminin gayet nezih neticeleneceğine inanıyorum. Çünkü eskiden yaşadığımız krizler, tartışmalar bunlar olmayacaktır. Herhangi bir belirsizlik de söz konusu değildir. Onun için herhangi bir siyasi riskler yüklenmesin ülkenin üstüne. Bu anlamda ben herkes işinde gücünde sakin olsun diyorum. Diğer yandan tabii ki nihayetinde adaylar çıkacaktır. Bunlar da önümüzdeki günlerde belli olur. Sayın Başbakan ve benimle ilgili konular söz konusu olduğunda bir araya gelip bunları konuşacağımızı görüşeceğimizi zaten söyledik. İşte gördüğünüz gibi çeşitli istişareler çeşitli temayül çalışmaları yapılıyor. Bunlar bütün seçimlerden önce kararlarlar verilmeden önce yapılan şeylerdir. Biz de bir araya geldiğimizde konuşup bunları neticelendireceğiz. Tabii ki Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili adaylar netleştikten sonra başka bir süreç başlayacaktır.

"SİYASET PLANIM YOK..."

Bu vesileyle şunları söylemek isterim. Görüyorum birçok tartışmalar oluyor birçok spekülasyonlar oluyor. Yani ben devletin bütün kademelerinde milletimize hizmet ettim ve büyük bir şerefle bu görevleri yerine getirdim büyük bir gururla. Bugünkü şartlar çerçevesinde benim gelecekle ilgili bir siyaset planımın olmadığını da buradan paylaşmak isterim. Bakıyorum spekülasyonlar birçok şeyler söyleniyor. Günü geldikçe bunlar daha çok konuşulacaktır, tartışılacaktır. Bunun da bilinmesini arzu ederim. Bugünkü şartlarda böyle bir planımın olmadığını söyledim.

Ben onların doğrusu bu şekilde demokrasiye çok yakışan bir uygulama olduğu kanaatinde değilim. Halihazırda bu şartlar içerisinde düşüncemi söylemiş oldum. Mevcut şartlar içerisinde böyle bir planımın olmadığını da söyledim.

"BEN BAĞIMSIZ BİR ŞEKİLDE SİYASETE GİRMİŞ BİR İNSAN DEĞİLİM..."

Köşke yeniden adaylığınızın işareti mi bu sorusu üzerine ise Gül şunları söyledi:

- Onu da gayet açık bir şekilde söyledim. Bugün Cumhurbaşkanı olduğum için bazı şeyleri açık konuşmak beni sınırlıyor. Ben bağımsız bir şekilde siyasete girmiş veya Cumhurbaşkanı olmuş bir insan değilim. Dolayısıyla muhakkak ki bunu arkadaşlarla üzerinde konuşacağımız tartışacağımız ve neticesinde hep beraber bir karara varacağımız ve bunu da hep beraber kendi aramızda konuşarak halledeceğimizi söyledim. Dediğim gibi bunlar gayet açık şeffaf bir şekilde olan konular. Türkiye yeterince olgun bir ülke hepimiz de yeteri kadar olgunuz. Onun için Türkiye'nin geleceği daima parlak olacaktır. Türkiye'nin geleceği daima da iyi olacaktır.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/62169/Cumhurbaskani_Abdullah_Gul_den_gundemi_degistiren_aciklama.html


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>