YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    ERDOĞAN’DAN İSRAİL VE RUMLARA GÖKTÜRK MESAJI


BİR OKURUN YORUMU: İsrail'in yerinde olmak istemezdim...  Kesin çok korkmuşlardır. Bence bebek bezi yollayalım....
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’da yapılması planlanan Göktürk-1 uydusunun kendi topraklarını görmemesi için lobi faaliyetleri yürüten İsrail’e, KKTC üzerinden “Göktürk-2 ile Doğu Akdeniz’e hakimiz. Sizi izliyoruz” mesajı verdi.

Başbakan Erdoğan Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) 49. Yıl Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada Göktürk-2 uydusunun ilk görüntülerinin, KKTC’de Beş Parmak Dağları üzerindeki Türk ve KKTC bayrakları olduğunu açıkladı.

Erdoğan’ın bu açıklaması diplomatik kaynaklar tarafından, Göktürk-1 uydusunun kendi topraklarını görmemesi için Fransa’ya baskı yapan İsrail’e mesaj olarak yorumlandı.

Kaynaklar, Erdoğan’ın bu sözlerle İsrail’e, “Göktürk-2 ile Doğu Akdeniz’e hakimiz. Sizi de izliyoruz” mesajı verdiğini söyledi.

Alınan bilgiye göre, Göktürk-1'in görüntü alma sistemlerindeki bazı kritik parçaları Fransız şirkete satan İsrail, uydunun kendi topraklarını görmemesi için şart koydu.

GÖKLERİN DE HAKİMİYİZ 

Erdoğan’ın bu açıklama ile bir taşla iki kuş vurduğunu belirten kaynaklar, Beş Parmak Dağları üzerindeki Türk ve KKTC bayraklarının ilk çekilen görüntüler arasında yer almasının Rumlara da bir mesaj olduğunu belirtti.

Kaynaklar, “Bayraklar Rumlara karşı kazanılan zaferi simgeliyor. Başbakan açıklamasıyla Rumlara da, ‘Kendi yaptığımız uydu ile uzaydayız. Karanın, denizin olduğu kadar göklerin de hakimiyiz’ mesajı verdi” değerlendirmesinde bulundu.

İLK GÖRÜNTÜLER ULUSA SESLENİŞTE

Başbakan Erdoğan, Göktürk-2’nin çektiği ilk görüntüleri yılın son gününde yayımlanacak olan Ulusa Sesleniş konuşmasında kamuoyuyla paylaşacak. Erdoğan, Göktürk-2’nin yapımı ile Türk mühendislerin başarısını ve Türkiye'nin artık uydu teknolojisinde dünyanın 25 ülkesinden biri olduğunu anlatacak. Yerli uydunun niçin Çin’den fırlatıldığına yönelik eleştirileri de yanıtlayacak Erdoğan, önümüzdeki yıllarda Karadeniz'de, Ege'de ve Akdeniz'de fırlatma istasyonları yapılacağının müjdesini verecek.

“KÂBUSUNUZ OLACAĞIZ”

AB Bakanı Egemen Bağış da Başbakan Erdoğan’ın gibi ilk görüntülerin KKTC ve Türk bayrakları olmasının gurur verici olduğunu belirterek, “Türkiye artık geri döndürülemez bir rotaya girmiştir. Bizi bu yoldan döndürmek isteyenlerin, kafalarını kaldırıp uzaya bakmalarını tavsiye ediyoruz. Ada'daki çözümsüzlüğü istismar ettikleri her süreçte Türkiye onların kâbusudur” dedi.

Bağış şunları söyledi:  “Türkiye'nin yükselen gücü, uzaya yükselen Göktürk-2 uydumuzla artık her yere işlemiştir. Göktürk-2'nin ilk görüntülerinin Beşparmak Dağları’ndaki Türk ve KKTC bayrakları olması hem anlamlı hem de çok net bir mesajdır. Anavatan Türkiye ile KKTC arasındaki kader birliği artık evrenin her tarafına bir mühür gibi kazınmıştır. Bu mührü hala zihinlerine kazıyamayanları, inanamayanları hazım sorunuyla baş başa bırakıyoruz. Artık herkesin şunu kavraması gerekiyor. Türkiye artık geri döndürülemez bir rotaya girmiştir. Bu rotanın sonunda da muasır medeniyetler seviyesi vardır. Bizi bu yoldan döndürmek isteyenlerin, kafalarını kaldırıp uzaya bakmalarını tavsiye ediyoruz.”

“KAFANIZI KUMDAN ÇIKARIN”

Bakan Bağış, “Kıbrıs meselesi üzerinden Kıbrıs Türk halkını ötelemeye, geri bırakmaya kimsenin haddi ve gücü olamaz. Türkiye Cumhuriyeti yükseldiği ve güçlendiği müddetçe Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de güçlenecektir. Avrupa'da hâlâ bu gerçeği idrak edemeyenler artık kafalarını kumdan çıkarıp gökyüzüne, uzaya baksın. Orada da Türkiye'nin ve KKTC'nin izini, yükselen gücünü göreceklerdir. Yüzlerindeki maskeyi, kafalarındaki at gözlüğünü çıkarmak istemiyorlar. Göktürk-2 aslında bir şeyi daha ispat etmiştir. Türkiye'nin AB üyeliğini kış ortasında bir yaz gecesi rüyasına benzeten hadsizler çok ama boş konuştuklarını artık anlamalıdır. Rumlar önce altında kaldıkları çığdan kurtulsunlar, ondan sonra gördükleri rüyayı paylaşabilirler. Çözümü baltaladıkları, Ada'daki çözümsüzlüğü istismar ettikleri her süreçte Türkiye onların kâbusudur” diye konuştu.


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>