YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    ARSLAN ZEKİ DEMİRCİ VEFAT ETTİ…


Bugün (5 Ağustos 2012) sabaha karşı vefat eden Arslan Zeki Demirci  Side kabristanindaki camide ilkindi namazini muteakiben defnedilecek.

 

 

 

 

 

 
Bir müddettir rahatsız olan Arslan Zeki Demirci bugün vefat etmiştir. Hayırseverliğiyle bilinen ve bu nedenle Devlet Üstün Hizmet Ödülü alan Demirci bir çok okul yaptırmış, çok sayıda öğrenciye üniversite hayatının sonuna kadar karşılıksız burs vermiştir.

Geleneksel hale getirdiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kutlamaları için Zonguldak’ta yaptırdığı ve kendini adını taşıyan Arslan Zeki Demirci İlköğretim Okulu’ndaki öğrencileri Antalya Side’deki otellerinde ağırladı.

Rahatsızlığına rağmen Emirhan Grup Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Zeki Demirci ve eşi Güler Demirci’nin de katıldığı kutlamalar, Arslan Zeki Demirci’nin kendi sesinden 10 kıtalık İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından 10’uncu Yıl Marşı hep birlikte söylendi.

45 öğrenci ve 4 öğretmenin katıldığı 23 Nisan kutlama pastası ise, Arslan Zeki Demirci, eşi Güler Demirci ve öğrenciler tarafından hep birlikte kesildi. Kutlamalara katılan yabancı turistler de, Türk çocuklarının bayram coşkusuna ortak oldular.

Sensi Mar’daki eğlencenin ardından kaldıkları Emirhan Hotel’e gitmek için otobüse binen öğrenciler hoş bir sürprizle karşılaştılar. Öğrencilerin vedalaşmak için otobüse bindiğini sandıkları Arslan Zeki Demirci, şoför koltuğuna oturarak, öğrencileri kaldıkları Emirhan Hotel’e kadar götürdü. Demirci, otobüsten inen öğrencilere tek tek sarıldı.

Ayrılık günü geldiğinde öğrenciler duygulu anlar yaşadı. Arslan Zeki Demirci’nin rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı uğurlama töreninde, eşi Güler Demirci, öğrencilerle tek tek vedalaştı. Eşinin selamlarını ileten Güler Demirci, “Sizleri ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduk. Eşime yaşam kaynağı oldunuz, enerji verdiniz. Seneye de sizleri aramızda görmekten çok mutlu olacağız. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

http://pusulagazetesi.com.tr/haber.php?hayns=2&yazilim=haberler&osmanli=hdetay&aid=25540&titlem=25540

Merhum Arslan Zeki Demirci'nin özgeçmişi aşağıda verilmiştir.

ÖZGEÇMİŞ

Arslan Zeki DEMİRCİ 17 TEMMUZ 1936 Yılında ZONGULDAK’ ta doğmuştur. Babası, ZONGULDAK’ın Beycuma Beldesine bağlı Eceler köyü, Annesi, Çaycuma İlçesine bağlı Gemiciler köyündendir. Dedesi Hacı İsmail Efendi uzun yıllar Zonguldak Ereğli Kömürleri İşletmesinde Maden Başçavuşu olarak çalışmıştır. DEMİRCİ ailesini köyden şehire dedesi getirmiştir.

Arslan Zeki DEMİRCİ, İlkokulu ZONGULDAK Merkezinde bulunan Gazi İlkokulunda başlamış, buradan mezun olduktan sonra Talas Tarsus Amerikan Kolejine giderek Orta ve Lise eğitimini tamamlamıştır. 1963 Yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İşletme ve Maliye Bölümün ’den mezun olmuştur. Askerlik hizmetini 24 Ay olarak Tuzla Piyade ve Bursa Personel okullarında yapmıştır.

Askerliğini yaptıktan sonrası ZONGULDAK’a dönen Arslan Zeki DEMİRCİ, 1968 Yılında ZONGULDAK Valisi Sayın Ethem BOYSAN zamanında Eceler Köyüne 1964 Yılında kaybettiği Babasının adına ETHEM DEMİRCİ İLKOKULU’nu ve Dedesi adına HACI İSMAİL DEMİRCİ CAMİSİ’ni yaptırmıştır. Suyu olmayan köyüne, su borusu hatlarını döşeterek evlerde suyun akmasını sağlamıştır.

1984 Yılında, Ülke genelinde yapılan Eğitim seferberliğine katkıda bulunduğu için, Cumhurbaşkanı Sayın Kenan EVREN ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Sayın M. Vehbi DİNÇERLER tarafından Cumhurbaşkanlığı nezdinde BERAT ve MADALYA ile onurlandırılmıştır. 

1986 Yılında ZONGULDAK’taki ticari hayatını noktalayarak, ANTALYA / Manavgat - Side bölgesinde bulunan Genel Maden İşçileri Sendikasının 71 Odalı Otelini kiralamış ve böylece Turizm işletmeciliğine başlamıştır.

1999 Yılında doğduğu şehir olan ZONGULDAK’a İsmi verilen 14 Derslikli modern bir İlköğretim Okulunu kazandırmıştır. Halen, ARSLAN ZEKİ DEMİRCİ İLKÖĞRETİM OKULU’nun bütün ihtiyaçlarıyla ve okuyan öğrencilerle ilgilenerek yardımlarını yapmaktadır.

Rotary Kulübü Başkanlığı döneminde, Projesini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. İlhami ERCİVAN ve arkadaşlarının hazırladığı muhteşem bir ATATÜRK anıtını ANTALYA – Manavgat ’a kazandırmıştır. Ayrıca o dönemde, civar köylerin Okullarında eksik olan ATATÜRK Büstlerini yaptırmıştır.

Proje kapsamındaki Taşımalı Eğitim yapılan okullara, Öğrencilerin yemek yiyebileceği mutfaklar yaptırmıştır.

Halen ZONGULDAK ’ta 201 Öğrenci ve ANTALYA ’da 100 Öğrenci olmak üzere Toplam 301 Öğrencinin Üniversite tahsili sonuna kadar devam edecek bir EĞİTİM PROJESİNİ başlatmıştır.

2008 Yılında T.B.M.M. Tarafından DEVLET ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ verilmiştir.

Halen Antalya / Manavgat – Side bölgesinde, sahibi olduğu EMİRHAN Grup Otelleri ile birlikte, Spor ve Sağlık Tesislerini Ülkemize kazandırarak  TÜRKİYE’yi tüm Dünya ülkelerine tanıtarak, Bölgenin Ekonomik ve Sosyal  kalkınmasında ve Türk Turizminin Dünya ’ya yayılmasında önemli katkılar sağlamaktadır.

Evli ve Bir çocuk sahibidir.


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>