YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Aytaç Durak Tutuklandı...!


İçişleri Bakanlığı tarafından Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak ile birlikte 3 kişi, "ihaleye fesat karıştırdıkları ve devlet malını zarara uğrattıkları" iddiasıyla tutuklanmaları talebiyle çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. Eski genel sekreter Hasan Gülşen, Durak'ın damadı Bekir Cavcav ve Atilla Kuzucu da cezaevine konuldu.
Alınan bilgiye göre, 28 Mart 2010 tarihinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak, 2006 yılında merkez Seyhan ilçesi Menekşe Köyü'nde yarısı özel bir şahsa ait 13 dönümlük arsayı, ihaleyle damadına verdiği iddiasıyla, eski Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Gülşen ve damadı Bekir Cavcav'ın da aralarında olduğu 12 kişi ile birlikte, Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla adliyeye getirilerek ifade verdi.

Savcılıkça ifade alma işlemleri tamamlanan Durak, damadı Bekir Cavcav, eski genel sekreter Hasan Gülşen ve Atilla Kuzucu, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. İfadeleri alınan diğer 9 kişi ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Adana Adliyesi'nin üçüncü katında savcılık kapısı önünde sorgulanmak üzere bekletilen Aytaç Durak, saat 11.30 sıralarında fenalaştı. Durak, yanındaki görevlilere "Kendimi kötü hissediyorum" deyince, koluna girilip aynı kattaki İdari İşler Bürosu'na götürüldü. Adliye Reviri'nde görevli bir sağlık personeli çağrılarak, Durak'a müdahalede bulunuldu. Kalp çarpıntısı şikayetinde bulunduğu belirtilen Durak'ın tansiyonu ölçüldü, bir süre sağlık durumu takip edildi. 40 dakika kadar İdari İşler Bürosu'nda dinlenen Aytaç Durak, tekrar savcılık önüne gidip bekledi.

KİMLER İHALEYE GİREMEZ? (Kamu İhale Kanunu'nun 11. maddesi)
a) Kamu ihalelerine katılmaktan yasaklanmış olanlar ile terör suçluları.
b) Hileli iflas ettiğine karar verilenler.
c) İdarenin ihale yetkilisi kişileri.
d) İhale işlemlerini hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olanlar.
e) (c) ve (d) bentlerinde belirtilen şahısların eşleri ve üçüncü dereceye kadar kan ve ikinci dereceye kadar kayın hısımları ile evlatlıkları.
f) (c), (d) ve (e) bentlerinde belirtilenlerin ortakları ile şirketleri (bu kişilerin yönetim kurullarında görevli bulunmadıkları anonim şirketler hariç).

Sabah Yapılan Operasyonun ayrıntıları Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Savcısı Aziz Takçı'nın talimatıyla sabah erken saatlerde Aytaç Durak'ın merkez Seyhan ilçesi, Mithat Saraçoğlu Caddesi'ndeki evine geldi. Durak, Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Menekşe Köyü'nde damadı Bekir Cavcav'a arsa temin ettiği gerekçesiyle açılan davada, cumhuriyet savcısının talimatıyla beraberinde 13 kişi ile beraber mevcutlu olarak adliyeye sevk edildi.

Durak'ın, "Menekşe Köyü'nde 236 ada 1 parsel sayılı taşınmaz ile ilgili davalarda verilen kararları hükümsüz kılacak ve şikayetçiyi mağdur edecek nitelikte encümen kararı almak" suçundan 2010 yılındaki davayla ilgili ifade verdiği öğrenildi. Dönemin Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Gülşen, Yazı İşleri Müdürü ve Kararlar Daire Başkanı Kaşif Barut, Hesap İşleri Daire Başkanı Selçuk Özkök, Genel Sekreter Yardımcısı Oktay Karakuş, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gündoğdu, İmar Daire Başkanı Özlem Kulak, meclis üyeleri Halil Tüm, Ahmet Işık, Necmi Özcanlı, Hayri Haköver, Necati Cengiz'in de aralarında bulunduğu 13 kişi savcılık katında ifade vermek için bekliyor.

http://www.adanayorum.com/root.vol?title=aytac-durak-tutuklandi&exec=page&nid=335213


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>