YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    GUUS HİDDİNK'E TEŞEKKÜR EDERİZ...


Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ile A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Hiddink'in sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi.

Sayın Guus Hiddink'e görevde bulunduğu süre içindeki hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.

A Milli Takımımızın yeni teknik direktörü ve idari kadrosu ile ilgili gelişmeler, kamuoyu ile paylaşılmaya devam edecektir.

 

 
YILDA 8.5 MİLYON EURO KAZANDI

Ayda tam 375 bin euro kazanıyordu Hollandalı teknik adam. Yıllık harcaması 60 milyon TL olan TFF, bu paranın 3'te 1'ini sadece Guus Hiddink'in cebine yolladı...

Uzun pazarlıklar sonrasında Mahmut Özgener federasyonu ile anlaşan Guus Hiddink'i ayda 375 bin Euro gibi astronomik bir maaş bağlandı. Yılda kazandığı para 8.5 milyon Euro'yu bulan Hollandalı hoca, dünyanın en fazla kazanan teknik adamlarından birisi durumunda.

Menajere ayda 70 bin Euro

Hiddink'in dünyaları götürdüğü yetmediği gibi menajerinin de zengin edildiği ortaya çıktı. TFF yapılan anlaşma gereği Cees van Nieuwenhuizen'e her ay tam 70 bin Euro para ödüyordu.

1.5 milyon Euro prim aldı

Hiddink'le yapılan sözleşmeye prim maddesi de eklendi. Böylece tecrübeli hoca, Milli Takım'ın kazandığı her resmi maç sonrası 300 bin Euro kazandı. Euro 2012 elemelerinde Ay-Yıldızlılar 5 galibiyet aldığı için prim 1.5 milyon Euro'yu buldu.

Otelin geceliği 3 bin 500 Euro

Yılın sadece 4 ayını Türkiye'de geçiren Hiddink, Çırağan Kempinsky'nin kral dairesinde kalıyor. Hollandalı teknik adamın kaldığı bu odanın geceliği ise tam 3 bin 500 Euro. Ayrıca Türkiye'de elini cebine bile sokmayan Hiddink'in tüm yol masrafları da TFF'ye ait.

Hollanda'da özel bürosu var

Milli Takım'dan çok özel işleri ile ilgilenen Hiddink'in Amsterdam'da rahat etmesi için TFF tarafından özel büro tutuldu. TFF, 7 bin Euro tutan büro kirası ve çalışanların maaşlarını kendi karşılıyor. Hollandalı hoca büroda 'sözde' Milli Takım'ın sorunları ile ilgileniyor.

Oğuz'un maaşı 130 bin TL

Milli Takım'ın yaşadığı hüsranda en az Hiddink kadar payı olan antrenör Oğuz Çetin'in aylık maaşı da 130 bin Euro. Oysa ki Euro 2008'de büyük başarılara imza atan Fatih Terim'in 120 bin TL'lik maaşı tartışma konusu olmuş, hatta Meclis'te gensoru önergesi bile verilmişti.

11 MAÇTA SADECE 5 KEZ KAZANABİLDİ

Euro 2012 hedefi çok uzakta kaldı. 11 maçta sadece 5 kez kazanabildik. Almanya'nın yardımıyla play-off vizesi alabildik. Terim bıraktığında FIFA sıralamasının 16. basamağındaydık. Artık 22. durumdayız. Almanya ve Azerbaycan yenilgisi sonrası gençleştirmeye gitti. Fakat Hollanda maçına çağırdığı 9 genç isimden hiçbirine Hırvatistan kadrosunda yer vermedi. Kadro tercihlerinde adaletli davranmadı.

Formda isimler yerine, tecrübeli ama takımlarında forma giyemeyen futbolcuları oynattı. Her kötü sonuçtan sonra "kadromuz kalitesiz" eleştirisi yaptı. Fakat Kazakistan, Avusturya ve Azerbaycan'a karşı bile takıma iyi futbol oynatamadı. Milli Takım'ı yurt dışından yönetmeye kalktı. Futbolcularla iyi iletişim kuramadı. Sonunda TFF beklenen açıklamayı yapıp Hiddink'i gönderdiğini açıkladı.


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>