YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    ACABA SIRADA KİME VEYA HANGİ KURUMA "BALYOZ" VAR...


HAVELSAN GENEL MÜDÜRÜ TUTUKLANDI!
Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren HAVELSAN'ın Genel Müdürü Faruk Yarman'ın 6 albayla birlikte tutuklandığı ortaya çıktı.

 

 

 

 

 
http://www.timeturk.com/tr/2011/08/15/havelsan-genel-muduru-tutuklandi.html
15 Ağustos 2011 Pazartesi - 18:30
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağlı olarak savunma sanayi alanında faaliyet gösteren Havelsan'ın Genel Müdürü Ömer Faruk Yarman'ın, Ankara'da gözaltına alınarak tutuklandığı belirtildi.
Balyoz soruşturması kapsamında önceki gün 6 albayla beraber tutuklanan sivil şüphelinin HAVELSAN Genel Müdürü Ömer Faruk Yarman olduğu anlaşıldı.
Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube’de yapılan aramalarda ele geçirildiği belirtilen ’Balyoz planı belgeleri’ iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Faruk A. Yarman’ın da tutuklandığı ortaya çıktı. Yarman’ın TCK’nın 312. maddesine göre ’hükümeti yıkmaya teşebbüs’ ile suçlamasıyla tutuklandığı öğrenildi.
Soruşturma kapsamında Cuma günü 6 albay ve 2 astsubay ile birlikte bir sivil memur Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Bu sivil memurun HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Ö. Furak A. Yarman olduğu ortaya çıktı. Soruşturma savcısı Hüseyin Ayar’a ifade veren Yarman ve askerler tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemece sorgulanan Yarman ile birlikte 7 asker tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Balyoz İddialarında İsmi Geçti
Balyoz planı iddialarında Yarman’ın ismi de geçiyordu. Soruşturma kapsamında elde edilen 11 nolu CD içerisinde yer alan ÇALIŞMALAR_A/"YENİ YAPILANMADA GÖREVLENDİRİLECEKLER" isimli klasörde bulunan "SAVUNMA SANAYİ" isimli Excel belgesinin 'fyarman’ isimli kullanıcı tarafından oluşturulduğu iddia edildi. ‘fyarman’ isimli kullanıcının ise HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Ö. Faruk A. YARMAN öne sürüldü.
Akit Gazetesinin İddiası
İki hafta önce çıkan Akit Gazetesi'nde yer alan haberlerde emekli askerlerin ve asker yakınlarının ASELSAN ve HAVELSAN'da torpille işe yerleştirildiği ileri sürülmüştü. Genelkurmay eski Başkanı Işık Koşaner'in gelinin HAVELSAN'da geçerliliği 3 yıl olan KPDS'den 5 yıl önce aldığı puanla işe alındığı belgeyle duyurulmuştu. HAVELSAN Genel Müdürü'nün hazırladığı belge:
2010 tarihli belgede HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Faruk A. Yarman, Berrin Koşaner’in kurumda işe başlatılması için şöyle talimat veriyor: Şirketimize iş başvurusunda bulunan Sn. Berin Koşaner Personel Seçme Esasları Prosedürü kapsamında önkoşul olarak KPDS sınavına 2005 yılında girmiş ve yeterli puanı almıştır. (KPDS 80) Her ne kadar bu sınavların 3 yıl geçerliliği bulunsa da, ilgili adayın işe yerleştirilebilmesi için işe alım prosedürünün devam etmesi ve Personel Değerlendirme Kurulu’ndan da geçer not alması durumunda istihdam edilmesi hususunda gereğini rica ederim…
http://www.timeturk.com/tr/2011/08/15/havelsan-genel-muduru-ne-gozalti.html
15 Ağustos 2011 Pazartesi - 14:58
HAVELSAN GENEL MÜDÜRÜ'NE GÖZALTI!
Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren HAVELSAN Genel Müdürü Faruk Yarman gözaltında. Yarman'ın gözaltına alınmasında Akit gazetesinin haberi mi etkili oldu? İşte ayrıntılar:
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağlı olarak savunma sanayi alanında faaliyet gösteren HAVELSAN'ın Genel Müdürü Ömer Faruk Yarman'ın, Ankara'da gözaltına alındığı belirtildi.
HAVELSAN yetkilileri, Yarman'ın, savcılık talimatıyla Ankara polisi tarafından gözaltına alındığını, ancak neden gözaltına alındığı yönünde bir bilgiye sahip olmadıklarını aktardılar.
İki hafta önce çıkan Akit Gazetesi'nde yer alan haberlerde emekli askerlerin ve asker yakınlarının ASELSAN ve HAVELSAN'da torpille işe yerleştirildiği ileri sürülmüştü. Genelkurmay eski Başkanı Işık Koşaner'in gelinin HAVELSAN'da geçrililiği 3 yıl olan KPDS'den 5 yıl önce aldığı puanla işe alındığı belgeyle duyurulmuştu.

 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>