YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİNE KATKI AMAÇLI “ÇUKUROVA ÇİÇEKLERİ” ADLI FOTOĞRAF SERGİSİ


Fotoğraf sanatçısı  Adil DURUKAN'ın, Adana İl Özel İdaresi Salonu'nda, 24 Nisan 2011 pazartesi günü açılacak olan “Çukurova Çiçekleri” adlı   resim sergisi bir hafta süreyle açık kalacak.

“Çukurova Çiçekleri”  konulu fotoğraf sergisinde 50cmx70cm ebatlarında 60 adet fotoğraf 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde hafta boyunca  sergilenecektir. 

 

 
1950 Kadirli doğumlu, 1968 Mersin Öğretmen Okulu mezunu olan ve 31 yıl öğretmenlik yapan, öğrencilik yıllarından bu yana ilgi duyduğu fotoğraf sanatına üçüncüsünü açacağı  “Çukurova Çiçekleri” fotoğraf sergisi ile  “Öğretmenin emeklisi olmaz” savını bir kere daha doğrulayan fotoğraf sanatçısı Adil DURUKAN daha önce de  “Sedir Ağacının Hayatı”  ve  “Çukurova’da Dört Mevsim” adlı  fotoğraf sergilerinden tanıdığımız eğitimci ve fotoğraf sanatçısıdır.   

Muğla’dan Kahramanmaraş’a kadar Batı, Orta ve Doğu Toros Dağları’nda objektifi ile tespit ettiği güzellikleri/objeleri paylaşmaya devam etmekte olan fotoğraf sanatçısı  Adana’da yaşıyor.

Sanatseverler sergiyi gezmeye okuntulusunuz.

“Çukurova Çiçekleri”adlı fotoğraf sergisi vesilesiyle;

Bir eğitimci olarak, öğretmen arkadaşlarımızın değişik tarihlerde açmış oldukları adı ya da dalı ne olursa olsun  sergileri gezmeye gayret ederim. Kendimi bulurum onların emek vererek sundukları bir fotoğraf keresinde ya da bir yağlı boya tablosunda. Hayranlığımı hiç de gizleyemem. Beni çok etkiler rengi nasıl olursa olsun beyaz, siyah, kırmızı… Özgürlüğün sembolü bir at tablosu/fotoğrafı. Mütevazi bir köy/koy manzarası. Güleni, ağlayanı, düşeni, kalkanı ile tüm çocuk resimleri…  Hele yağmur yüklü bulutlarla kaplı bir gökyüzü manzarası…  Mersin’de gezdiğim bir yağlıboya resim sergisinde oradaki deftere yazdığım duygu ve düşüncelerimi yansıtan cümleleri daha sonra bir albümün birinci sayfasında yayınlamak için  benden izin isteyen  Gaziantep Özel Sanko Okulları Resim Bölümü Koordinatörü  Aslı ÖZEN öğretmenimi, Sarıçam İlçesi İncirlik İlköğretim Okulu anasınıfı öğretmeni Ressam Nuray ENGİN öğretmenimi hatırladıkça kendime de bir pay çıkartarak, öğretmenliğimle gurur duyarım.

Öğrencilerimizin resim, müzik, spor gibi sanat dallarında başarılı olabilmesi, özel kabiliyetlerinin, gizil güçlerinin ortaya çıkarılabilmesi ve bu alanlarda başarılı olabilmeleri-uluslar arası alanda-dünya  ile rekabet edebilmeleri  için okullarımızda (ilköğretim-ortaöğretim okullarımızda) sanat alanı ile ilgili haftalık ders saatlerine bir göz atılarak bu ders saatlerinin haftada bir-iki saatle yetinilmeyerek bu ders saatlerinin haftada  en az  dört saatle başlanılarak  ve artırılarak devam edilmesi gerektiğine inanırım. Sadece Güzel Sanatlar Liselerinin açılması ülkemiz genelindeki öğrencilerin bu okullara girme şanslarını sağlamayacağı için bir an önce sanatla ilgili ders saatlerinin (Görsel Sanatlar Dersi/Resim-Müzik ve Beden Eğitimi) artırılması gerektiğini Sayın Talim Terbiye Kurulu Başkanımıza ve sayın üyelerinin kulaklarına kimler fısıldar bilemem.

Veli BİLİCİ


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>