YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Koltuk Sallanıyor Sayın Vekiller!


Neredeyse bir yasama döneminin daha sonuna geldik. Yeni dönem için hummalı bir çalışma her alanda tüm hızıyla devam ederken, mevcut tabloda kazanamayan bir Adana ve büyük oranda yok olacak eski vekiller duruyor karşımızda.
Adana'ya turistik geziler düzenleyen, iş takip eden ya da sadece ellerini kaldırıp maaş almakla yükümlü olan Milletvekillerimizin önünde fazla bir seçenek görünmüyor. Emanete kazan doğurtmaktan bile yoksun siyaset anlayışlarıyla iz bırakamayan vekillerin gelecek günlerde kartvizitten başka bir şeye sahip olamayacaklarına hep birlikte şahit olacağız. Kısaca yan gelip yatıp, kebap yapanlar en azından Ankara'nın soğuğunda bir acılı Adana Kebabının tanıtımını bile yapmak ellerini bırakın içlerinden bile geçmemiştir. Elbette yoğun çalışmalar içerisinde Adana’yı tamamen unutmuşlar, rüyalarında Ankara'da nasıl kalırız hayalleriyle hemhal olurlarken, Adanasız Ankara hayallerinin ne kadar çürük bir mantık olduğunu anlayacaklar. Yeni vekil listelerini gördüklerinde yüz ifadelerini arşivlemek ve Ankara'ya gidecek yeni vekillere "Adanalılık günlüğü" diye hediye etmek gerek. Gerçi ne hata biter ne de ders sevgili Adanalılar.

Bu dönemin vekilleri yeterince Adana'ya yatırım getiremediler, havaalanına sahip çıkmadılar, Hızlı Tren Projesi için Adana'nın önde gelenlerinin feryadını duymadılar, sanayicinin seslerini işitmediler, koskoca Çukurova Bölgesi’nin tarım alanlarından bir marka ürün çıkartamadılar, Bir kaç sanayicimize İstanbul yolunu açamadılar. Ankara'ya gelen iş adamlarımıza siz dönün biz takip ediyoruz icraatından öteye gidemediler, gençlerle oturup geleceği konuşamadılar, bir belediyeye sahip çıkamadılar, lar, lar, lar. Bunlar aslında neredeyse yoktular.

Tamamen de haksızlık etmemek gerek. Gerek Sayın Yılmaz Tankut Bey verdiği önergelerle, gerek Hulisi Güvel Bey Adana'nımızın çıkmazlarını gündeme getirmesiyle, gerek âcizane Sayın Fatoş Gürkan Hanım’ın bir kaç küçük adımları ve Kozan Bölgesi’nin ağabeyi Sayın Ali Küçükaydın'ın bölgesindeki yatırımlar ve Adana'nın dertleriyle dertlenmesi Adanalılar tarafından hep takdir edilmiştir. Yeterli mi? Asla, ama bütün dertleri hep Adana olmuştur Sayın Vekillerimizin. Belki bizim görmediğimiz başka çalışmaları yahut başka vekillerinde çalışmaları olmuş olabilir. Lakin algı bu yönde Sayın Vekiller.

Şimdi yeni bir döneme başlarken öncelikle Adana'ya has vekil adaylarını partiler gündemlerine almalılar. Adana'ya hizmet edecek onlarca insan var. Bunlar tüm yaşamlarında ve gayelerinde hep Adana'yı bir adım daha öne taşımak için çaba sarf edenlerdir. Buradan isim vermeye gerek yok. Zaten bakıldığında görülecektir.

Ve Sevgili Adanalılar özellikle sizlerin vekil seçimlerinde gerekli etki ve tepkilerinizi mutlaka her alanda hissettirmeniz gerek. Özellikle genç ya da başarılı isimlerin seçilebilecek sıralara girebilmesi için tüm çabalarımızla katkı sağlamamız gerekiyor. Bu kentin güçlü önderlere ve şehrimize yön verebilecek isimlere ihtiyacı var. Yoksa daha önceleri olduğu gibi yine emanetçiler Adana Milletvekili olarak görünecekler. Şimdi seçim zamanı, şimdi Adana zamanı. Tercih halkımızın.


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>