YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    KARDELEN ELİF: DEVLET ŞEHİT EŞİMİN ÖCÜNÜ ALACAK


İSTANBUL Halkalı'daki askeri servis otobüsüne bombalı saldırıda şehit düşen askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çağlar Bölük'ün eşi Elif Bölük, “Eşimi silahını çıkaramadan haince vurdular. Bunun öcünü alacak devletim” dedi.

 

 

 

 

 
Kayınpederinin evinde taziyeleri kabul eden Elif Bölük, “Çok gururluyum, çok onurluyum, Şehit eşi olduğum için üzülmüyorum. Saldırıyı yapanlar birer maşa, Ne Kürt ne de Türk. Onlar hain, kalleş, şerefsiz. Oğlum yok ama bu vatan uğruna kızımı da asker yapacağım” diye konuştu. Şehit uzman çavuş Bölük'ün saldırının hemen ardından yaralı olarak lojmandaki eşi Elif'i son kez cep telefonundan aradığı, ancak konuşamadığı da ortaya çıktı.

Hain saldırının ardından şehit eşi Mehmet Çağlar Bölük'ü, dün son yolculuğuna uğurlarken, sarfettiği sözlerle büyük takdir toplayan Elif Bölük, İzmir'in Tire İlçesi'ndeki kayınpederinin evinde taziyeleri kabul etmeye devam etti. Zaman zaman kendinden geçip doktor kontrolüne alınan, kendisini iyi hissettiği anlarda da şehit eşinin kabrine gidip dua eden Elif Bölük duygularını şöyle anlattı:

"HİÇ KİMSE KÜRTLERİN HAKLARINI SAVUNUYORUM DEMESİN"

“Çok gururluyum, çok onurluyum. Eşim şehit olduğu için çok mutluyum. Onlar perişanca mağaralarda ölüyorlar. Acıyorum onlara. Bütün Türkiye eşimin arkasında. Onlar da hayvanca ölsünler orada. Bayrağımız, devletimiz, vatanımız sağolsun. Bu bayrak Doğu'da da Batı'da inmeyecek. Ben de Kürt'üm. Muş'ta doğdum, büyüdüm, okudum. Orada da Atatürk, Türk bayrağı vardı. Hiç kimse bu insanların hakkını savunuyorum demesin.

"BU SALDIRIYI KÜRTLER YAPMADI, ŞEREFSİZLER YAPTI"

Birkaç kişi için konuşsunlar. Bütün Kürtler teröristmiş gibi konuşmasınlar. O kadar yüreklilerse gitsin savaşsınlar. Eşimin alyansının üzerinde kanı var. Onu da gururla boynumdaki kolyemde taşıyorum. Onun kanı yerde kalmayacak. Oğlum yok ama kızım var. Onu da bu vatan uğruna asker yapacağım. Bu saldırıyı yapanlar birer maşa, şerefsiz hain. Onlar ne Kürt ne de Türk. Kızım babasız değil. Artık bu devletin, Türkiye'nin çocuğu. Bu saldırıyı Kürtler yapmadı. Hainler, şerefsizler yaptı.

"KÜRTLERİN ADINI AĞIZLARINA ALMASINLAR"

Doğu'ya yatırım yapılmıyor diyorlar. Ama bakın en çok okuyan Tunceli'de. Yapmayın bunu, savunmayın. Onlar Kürtleri değil, PKK'yı savunuyorlar. Benim adımı, Kürtlerin adını ağızlarına almasınlar. Bu bayrak inmeyecek. Eşimi silahını çıkaramadan haince vurdular. Bunun öcünü alacak devletim. O kadar da çok askeri var. Bana bakıp, biz ne güzel yaptık demesinler hainler. Hiç üzülmüyorum.” Elif Bölük'ün amcası Yılmaz İmenç ise, kendilerinin de Kürt olduğunu, şehidin evlatları olduğunu, bu kanın bir an önce sona ermesi gerektiğini dile getirdi.

ÖLMEDEN SON KEZ ARAMIŞ

Bu arada, şehit Bölük'ün saldırının hemen ardından yaralı olarak lojmandaki eşi Elif'i cep telefonundan aradığı ancak konuşamadığı da ortaya çıktı. Şehit Bölük'ün yakınlarına, Mardin'deki görevinin ardından geldiği İstanbul'da, “Rahata erdim. Tek hayalim güzel bir ev ve araba almak” dediği öğrenildi. Şehit Bölük'ün on gün sonra da tatile çıkmayı planladığı, bunu için seyahat acentalarına başvurmayı planladığı belirtildi. Şehit Bölük'ün ayrıca asker olması nedeniyle eşiyle daha önceki konuşmalarında, “Bir gün şehit olursam. Kendi başına Eylül'le dimdik dur” dediği öğrenildi.

 

HER ZAMANKİ YERİNE OTURMADI 

Şehit Bölük'ün, otobüsteki patlamadan hemen önce de her zaman oturduğu yere değil de arkadaşıyla konuşmak için yerini değiştirip, başka bir koltuğa oturunca şehit olduğu kaydedildi.

http://www.milliyet.com.tr/kardelen-elif-devlet-sehit-esimin-ocunu-alacak/turkiye/sondakika/24.06.2010/1254992/default.htm


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>