YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    DUYARLI YURTTAŞ

“BUGÜN AYIN ON DÖRDÜ, KIZ SAÇINI KİM ÖRDÜ?”
Yazar: MEHMET ALİ SULUTAŞ | Tarih: 21/09/2010 | Saat: 22:13

İzmir’de Bir Sokak Ne Hallere Düşmüş!..

“BUGÜN AYIN ON DÖRDÜ, KIZ SAÇINI KİM ÖRDÜ?”

Hikmet Çetinkaya yazmış, Cumhuriyet’te, “YORUMSUZ...” başlıklı köşesinde. Madem “YORUMSUZ”, yorum yapmadan bildirelim o yaklaşımı ve sözü: “Sürecin karşısında duranları iki cihanda lekeli kabul ediyoruz.” İzmirliler yanıtı vermiş, “YORUM”u da yapmış zaten, tabelayı sökerek, karınca mıdır, böcek midir nedir o muganniye Sezen'e...

[Sezen Aksu’nun babası SamiYıldırım’ın Gülen’le ilişkisi, İzmir Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı yaptığı yıllarda başlar. Yıldırım, 1979 yılında emekli olunca Fetullah'ın  Özel Yamanlar Koleji’nin müdürü oldu. Ardından tüm okulların genel müdürü ya da başdanışmanı.

82 yaşındaki Sami Bey, Başbakan Erdoğan’ın hemşerisidir, yani Rizelidir. Sezen Aksu, anneciğini, babacığını aramış, onlarla konuşmuş açılımı... Anne Şehriban Hanım, “İstersen ABD’yi ara, Fethullah amcana bir sor, bilirsin o doğru karar verir” demiş önce.
Ardından da eklemişler: “Güzel kızım sen bir gün bekle, bizi yeniden ara!”

Fethullahçılar Güneydoğu’yu çok severler... Hele Fethullah Gülen, Tunceli’ye hayrandır. Okul açmış, ışık evlerini çoğaltmıştır. Düşlerinde Munzur Vadisi’ni görür rivayete göre. 15 yıl önce miydi ne, 100 mü 200 mü kurbanlık koyun göndermişti Tunceli Belediyesi’ne (Başkan CHP’liydi), kesilip yoksullara dağıtılsın diye. Her neyse geçelim bunları!

Sezen Aksu, Tunceli’ye gitti biliyorsunuz. On binler izledi Minik Serçe’yi. Kürtçe şarkı da söyledi yerel bir sanatçıyla. Belki de Fethullah Gülen amcası, “Paranın lafı mı olur” deyip, Minik Serçe’ye “Git oralara” demiştir. Bilemem!.. Dedim ya bunlar hep rivayet!

Bilse bilse “F Tipi” bilir, benim işim değil... Dedikoducular, Minik Serçe düşmanları durur mu hiç! Durmadan dedikodu yapıyorlar sağda solda. Sezen’in annesi ve babası şöyle demişler dedikoduculara bakılırsa:

“Haydi kızım,Tayyip Bey’i ara, tam destek ver, ne de olsa hemşerimizdir. Fethullah amcanın da selamları var sana, hemen arasın diyor. Maddi ve manevi her desteğe hazırmış Hocaefendimiz senin için.” Ben inanmadım, düpedüz Sezen’i çekemeyenlerin sözleri bunlar.

Minik Serçe ertesi gün telefon ediyor Başbakanlık’a. Tayyip Bey’e tam destek verdiğini söylüyor. Aksu, gayet masum eleştirileri yanıtlıyor:

“Ben yurttaş olarak aradım Başbakanımızı. Tek isteğim akan kanın durması. Sürecin karşısında duranları iki cihanda lekeli kabul ediyoruz. Bu kararı ailece aldık.”] diye yazarken, Asker Avşar geçti yanımızdan; “HOşgeldin Etnik Kürtçü MAfya diyeceğiz yakında... devam edebilir…” diye söylenip gitti, bir not bırakarak: “2015 seçimlerinde geliyorum Ankara'ya, geliyorum Meclis'e. Gürsel TEKİN veyahut Metin KÜLÜNK ile gelirim Meclis'e. Olurum İçişleri Bakanı...”  Aaa!.. Ne mutlu bir buluşma daha. Bakın, kim geldi yanımıza bu kez!..

Matematikçi değil, ama duyarlı ve tutarlı eğitimci Mahiye Morgül de bir saptama yapmış: “50 milyon seçmenden oy kullanmayan (%23) 11.500.000 kişiyi düşersek;

Oy kullanan 38.500.000 seçmen vardır.Oy kullanan ve "evet" diyenlerin oranı %58'dir.

Hesaplarsak, evet diyenlerin sayısı: 22.330.000  kişidir.

EVET diyen kişi sayısı seçmen oyunun %50 sinden den daha azdır. Bu durum hukuki açıklama gerektirir. HAYIR diyen kişi sayısı ise 16.170.000 kişidir. 50.000.000 Seçmen, 22.330.000 EVET, 16.170.000 HAYIR, 11.500.000 kişi referandumu onaylamayan, katılmayan, fiilen hayır diyen kişi. Bence sonuç: Referandum Matematik Olarak Geçersizdir.” Buyurun ayıklayın pirincin taşını, çözün bu bulmacayı… Bakın bir konuğumuz daha var: Banu Avar.

“Şimdi başbakanın deyişiyle ‘BÜYÜK KAPI açıldı!’‘Tarihi eşikten geçmiş bulunuyoruz!’ Önümüzdeki birkaç ay içinde , Başbakan’ın teşekkür ettiği ‘Okyanus ötesi’ (sadece cemaat değil ama ABD yönetimi), Başkanlık sistemini ve federasyon anayasasını devreye sokacak. Böylece üniter devlete bir nokta koyma çalışmaları hız kazanacak. İktidar eliyle yeni bir anayasa yapılacak. Bu anayasada ‘Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü’ maddesi olmayacak. Yargı, Yürütme ve yasama ile birlikte ABD-AKP arzularını yerine getirmekle mükellef olacağı bir sisteme sokulacak…” [ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>