YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    BAHAR AŞK, AŞK BAHAR...
Yazar: DİLEK ÖZCENGİZ | Tarih: 16/04/2008 | Saat: 22:49

Bahar ey güzeller güzeli hoş geldin! Tatlı bir ürperti, mutlu bir uçarılıkla geldin; hep yaptığın gibi...Renklerin öyle güzel ki, ne mümkün sana tutkun olmamak. Mor, kırmızı, turuncu, sarı ve senin rengin yeşilin tonları hakim her yere.

Bir koku yayılır her yere baharla, hoş bir parfüm kokusu gibi, uzun zamanda nadir çiçeklerden damıtılmış sanki...Alışırsınız her bahar o kokuyu her nefeste yudum yudum içinize çekmeye. Portakal çiçekleri...Öyle güzel ki bahar, aşk gibi, yaşam gibi... Ne zaman ne olacağı bilinmeyen, sürprizlerle dolu ve tutkulu, tutkun. Evet evet...bahar aşka benziyor; yoksa aşk mı bahara benziyor? Yemyeşil, içine yayılan bir heyecan, ılık ılık yüreğine akan bir hoşluk gibi...Öyle güzel ki çimler arasında serpilmiş renk renk kır çiçekleri...Varoluşu hatırlatan güzelliklerle dopdolu. Hiç sağılmamış bir yumak ip gibi. Sanki hiç bitmeyecek, hiç tükenmeyecek gibi. Öyle bir sonsuzluk fısıltısı var ki meltemlerinde, bir yiğidin söz verişi gibi, bir genç kızın tatlı nefesinden yayılan mırıl mırıl romantik bir şarkının vaadleri gibi... Oysa yaşandıkça solacak renkler, örüldükçe azalan ve azala azala tükenen bir yumak ip gibi... aşkın kendisi gibi... Geçen baharı hatırlıyorum; yoldaki ağaçların çiçek açması, zarif kızlar gibi meltemde süzülüşlerini. Bir önceki bir önceki ya bir önceki baharlar? Nasıldı onlar? Unuttum! Ya gelecek yıl ya bir sonraki ya daha sonra? Baharlar olacak mı? Olacak diyerek söz verme! Ben burada olacak mıyım? Söz verme! İstemiyorum ne geçmiş baharları hatırlamayı ne de gelecekleri düşlemeyi. Düşlerim sensin benim, an’da seninle olmak ey sevdiğim! Baharın renklerinde aşk yumağını sağmak, ilmek ilmek örmek hayatı...Dileğim bu işte benim! Ne unuttuğum anılar ne de yaşanmamışlıklar var usumda. Ben bahar gibi hesaplamadan yaşamak istiyorum hayatı... Bilmediğim yarınlardan korkarak varolmak, bilinmezliğin içinde yitmek istemiyorum. Yarınlarda varolup tekrar tekrar yeşermek isteyen bir tohum sanki benim her güne uyanışım yeniden. Yeşermek için yağmurlar bekler bahar; tutkun olunanın özlemle beklenişi gibi. Öyle bir özlem ki, titrek yürekte hüzünle, bir o kadar da umutla...bazen hop oturup hop kalkarak yüreği... Gelmezse sevdiği, yeşermez tutku...işte beklenen gerektir an’da. Yağmurun yağışı gibidir an’. Toprak öyle mutludur ki; kavuşmak sevdiceğine, yeşertir, rengarenk kılar onu. Düşünmez  gelecek bahar yeniden düşer mi bağrına o zarif vuruşuyla yağmur! Aşk, düşünür mü sanki yarını? Her an sonsuz gibi bir o kadar da kısa... Öyle vefasız, bir o kadar tutkun.

Yaz gelecek, kupkuru toprak özlemle susayacak yağmura...Tüm renkler yeşilden dönecek sarıya, taze filizler yeşerip kuru dallara...Tutkular tükenecek...Aşk da bitecek, sağılan bir yumak ip gibi...Neden böyle bir telaş an’da olmanın hazzı varken? Seyhan, sensin bunların sebebi. Ey nazlı yarim, sevdiceğim, akıp gidişin hayatı anımsatıyor. An’ları götürüşün, sanki yaşamamışım da kıyısında oturup akışını izlemişim hayatın tıpkı seni izlediğim gibi... Bahar ve sen, tutkulu bir heyecan gibisiniz. Kimi zaman coşkun bazen suskun işte Seyhan, benim yüreğim gibisin bu baharda da.... [ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (1) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>