YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    WE WALK - AKILLI BASTON ve ÖDÜLLERİ
Yazar: ADANA FİKİR PLATFORMU | Tarih: 04/12/2019 | Saat: 19:25

WeWALK akıllı baston, TIME'ın 2019 inovasyon listesine girdi.

Vestel ve Young Guru Academy’nin desteklediği WeWALK’un akıllı bastonu TIME tarafından 2019 yılının en iyi icatlarından biri olarak seçildi. Dünyanın en prestijli yayınlarından TIME, WeWALK'u hem yazılı hem de dijital mecrasında duyurdu.

Vestel mühendisleri ve Young Guru Academy’nin (YGA) desteklediği, görme engellilerin sosyal hayata eşit ve tam katılımı için teknolojiler geliştirmeyi amaçlayan WeWALK Türkiye’ye bir ödül daha kazandırdı.

2017 yılında Birleşmiş Milletler’de örnek proje olarak gösterilen, sergilendiği her fuarda ilgi çeken WeWALK, Thomas Edison’a adanan Edison Ödülleri’nde Sağlık & İyi Yaşam kategorisinde ‘altın ödül’e de layık görülmüştü.

WeWALK son olarak dünyanın en çok okunan dergilerinden TIME tarafından 2019 yılının en iyi icatlarından biri seçildi.


21 farklı kategoride toplam 100 inovatif ürünün seçildiği listede WeWALK,'erişilebilirlik' kategorisinde 2019'un en iyi icatların biri olarak gösterildi.

25'DEN FAZLA ÜLKEYE ULAŞTI

Engel algılama, telefona bağlanma ve farklı uygulamalarla entegrasyon olmak üzere üç özellik sunan WeWALK, görme engelli kullanıcısının göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek engelleri algılayarak kullanıcıyı uyarıyor.

Akıllı baston, Bluetooth ile WeWALK mobil uygulamasına bağlanıyor, görme engelli kullanıcının cep telefonuna hiç dokunmadan, bastonu üzerinden navigasyon almasını, toplu taşıma entegrasyonu ile çevresindeki durakları ve duraklardan geçen otobüslerin saatlerini öğrenmesini ve Alexa sesli asistana komutlar vermesini sağlıyor.

Verilen bilgiye göre WeWALK akıllı baston şu ana kadar 25’in üzerinde ülkede görme engellilere ulaştı.

https://www.haberturk.com/wewalk-akilli-baston-time-in-yilin-icatlari-listesine-girdi-haberler-2543339-teknoloji

WeWALK | Dünyanın En Akıllı Bastonu

WeWALK nedir?

WeWALK, görme engelliler için tasarlanmış akıllı bastondur. Dünyanın en akıllı bastonu, 3 devrimsel özellik sunuyor. WeWalk engelleri algılayarak uyarıda bulunabiliyor. Göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri kolaylıkla algılıyor ve uyarıyor. Bir diğer özellik ise akıllı telefonla bağlanabilme özelliğidir. Bluetooth ile cep telefonundaki, akıllı baston mobil uygulamasına bağlanılabiliyorsunuz. Mobil uygulamalarla entegrasyonu da diğer önemli özellik olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca mobil uygulamalara da entegre olabiliyor. Bu sayede her geçen gün yeni özellikler kazanıyor. Google Maps bunun ilk örneklerinden birisi.

WeWALK nasıl kullanılır?

Şarj ile çalışan akıllı bastonunuzu kullanmaya başlamadan önce tamamen şarj olduğundan emin olunuz. Beyaz bastonunuzu kendiniz uygun olacak şekilde ayarlayarak takınız. Daha sonra WeWALK’unuzu açma tuşuna basılı tutarak açınız ve elinizle çalıştığından emin olmak için kontrol ediniz. Kullanımı bu kadar kolay!

WeWALK özellikleri ve avantajları

Uzun süre kullanılabilmesi için, güçlü bir yeniden şarj edilebilir pil, donanımın içinde sabit olarak sunuluyor. USB girişini kullanarak cihazını şarj edebilirsiniz. Bluetooth ile telefona bağlandıktan sonra ise touch pad, titreşim motorları, ultrasonik sensör gibi özellikleri WeWALK mobil uygulaması ile kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Yalnız çalıştığı modda önceden ayarlanmış mesafedeki engelleri ultrasonik sensör ile algılar ve titreşim motoruyla kullanıcıyı uyarabilir. Kullanıcıların isteğine göre buradaki davranışlar telefon bağlantısı sağlandıktan sonra da ayarlanabilir.

Akıllı bastona eşsiz özellikler katan akıllı telefon kontrol yeteneği Bluetooth ile gerçekleşiyor. Mobil uygulamaya entegre olan uygulamaların sağladığı servisler baston üzerinde bulunan touch pad ile telefonu cebinden çıkarmadan kontrol edilebiliyor.

Akıllı baston gelecekte SDK'sını tüm uygulama geliştiricilere açarak mevcut sensör ve touchpad girdilerini onlara sunacak, titreşim motorları ve ledler ile de istedikleri komutları cihaza gönderebilecekler. Bu şekilde entegre olabildiği uygulama sayısı artarak görme engellilere birçok yeni özellik sunulacak.

WeWALK kimler tarafından kullanılabilir?

WeWALK, görme engelliler için geliştirilmiş dünyanın en yenilikçi akıllı bastondur. Görme engellilerin hayatını kolaylaştıran WeWalk, oldukça faydalı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

WeWALK ile yola devam et!


https://arikovani.com/projeler/akilli-baston/detay 

[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>