YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    HEM NALINA HEM MIHINA...

ÜÇ DELİ
Yazar: METİN ATAMER | Tarih: 14/12/2017 | Saat: 22:28

Ne Şam’ın şekeri, Ne arabın zikiri diye bir söz başlar deyimler içinde.  Her zaman dinlediğimiz gibi, menfaatler dünyasında karşılaşan Arap, diğer Arabı sevmediğini biliriz. Soy , dil ve  ırk olarak aynı kökden geldiklerine inanırım. Arap araptır. Hani bizde Arap denilince siyah veya karanlık bir resim gelir ya aklımıza , işte Arap dünyasının bir birine sahip çıkamadığı şu durum, bunu ifade etmekte. Arap Ülkelerindeki petrole sahip olan Amerika’nın bir uydusu gibi davranan Araplar , Dünya dinlerinin merkezi olarak bilinen bir kaç şehirden biri olan KUDÜS’ü, İsrailin başkenti olarak tanımaya kalkma girişimi, Dünyadaki 3 deliden biri olan Trump’ın telaffuz etmesini düşünmek gerek.

Dünyanın sulh ve sükun içinde yaşamasını istemeyen silah tüccarları, dünyanın kendilerine uzak bir bölgesinde insanların bir birilerini öldürmeleri için yaptıkları hamleler, kabul edilebilir gibi değil.  Belki insanların bir birini öldürmelerinden haz duyduklarına inanmaktayım. Aslında aynı bölgede yaşayan insanların köklerinde benzerlik olduğuda bir gerçektir. Salt arı bir Israil soyu varmıdır, bilmiyorum. Ancak olduğuna inanmıyorum. Asırlarca aynı yörede yaşadıklarına göre, köklerinde hatta DNA larında birbirilerinin parmak izleri olması olasıdır.

Çocukluğumda hatırlarım  Filistin diye bir ülke vardı, bizim coğrafya atlasımızın ilk sayfalarında bulunan Siyasi haritalarda. FİLİSTİN devletinin sınırları vardı. Kaç paraya satıldı bilmiyorum, ancak Yasser Arafat ‘ında içinde bulunduğu bir yönetim, Ülkelerinin bir bölümünü Israil’lilere sattılar. Bu satışı Amerika da destekledi ve orta doğuda kendilerine bir askeri ÜS oluşturma planlarının ilk hedefi bu idi. Daha sonra Amerika kendi korkuları şemsiyesinde birde Kuzey Atlantik Paktını kurup Türkiye’yide içine katıp, KORE de yüzlerce askerimizin telef olmasına sebep oldular.  

Maksat Orta Doğu da ikinci bir ÜS temini için İNCİRLİK hava Üssünü tesis etmek . Bizde bunu yuttuk. Sadece orasımı, Amerika için  Sinop’ta da bir radar Üssüne icazet çıkardık.  Konu, Rusyanın hava harekatını Sinoptan dinleyip, PENTAGON’a bilgi aktarmak üzerine kurulmuş bir düzen . Düzen kimin menfaatine ; Amerikanın, bizim bu konu üzerinden bir hesabımız varmı ? Bence yok. Aslında bu kanaldan bir çok yardımla askeri malzeme Türkiye’ye intikal etti. Bunlar genelde Amerikan ordusunun gelişen teknoloji paralelinde kullanımdan kaldırdığı malzemeyi, Türkiye’ye yardım adı altında satmaktaydı. Ne zaman Amerikanın menfaatine ters düşen bir oluşum meydana geldiğinde, Türkiye hep yalnız kalmıştır. Bizim bizden başka dostumuz olmadığını her zaman izlemekteyiz. Müslüman ülkeler dediğimiz Araplardan, ülkemize her zaman zarar gelmiştir. Osmanlı döneminden beri gelen bir tarihsel gerçek, Arap , Kürt , ve Ermeni’lerden her zaman zarar geldiği, Osmanlıyı hep arkadan vurduğu görüşündeyim.  

Istanbul’da toplanan Islam ülkeleri, Kudüs’ün, Israilin başkenti olduğunu ilan eden Amerikan başkanına, toplu halde ses getirmek adına yaptıkları girişimde, arapların  Suud-i  kanadının kırık olduğunu gördük. Ben neden kendimi bu adamlar için perişan edeyim diye düşünmekteyim. Doğu Akdenizde bir ÜS edinebilmek adına Türkiye ile ciddi konularda iş birliği içine girmeyi heddefliyen Ruysa,  Suriye konusunda taviz vermeyi denemekte. Diğer 2 inci deli ise kıtalararası füze deneyiminde, mesafe kat etmekte. Kuzey Kore’nin aslında daha ne yapabileceğini kimse tahmin edememekte. O delinin daha neleri hedeflediği bir kara delik.  

Gelelim 3 üncü deliye , Onun ne yapacağını kestirmek zor.  Teknedeki Genova yelkeni misali , bir sonraki adımının ne olacağını kestirmek mümkün değil. Bu nedenle rüzgarın nereden estiğini takip etmemizde yarar olduğuna inanmaktayım diye bir sözüm geldi söyledim hem nalına hem mıhına.

Metin Atamer [ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>