YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    HEM NALINA HEM MIHINA...

DAĞLAR
Yazar: METİN ATAMER | Tarih: 01/12/2017 | Saat: 15:35

Hani derler ya, kurt kurdu ısırmaz diye, aslında köpek köpeği ısırmaz denilmek istenir. Bence hayvan hayvanı ciddi ısırmaz. Kanımca bir sürüde bulunan erkek hayvanların çiftleşme dürtüsü konu olduğu zaman ölümüne bir birileri ile kavgaya tutuşurlar , kavgadan galip çıkan, dişilerin sahibi olmaya hak kazanır.  Ortada bir baskın erkek mücadelesi olduğunda, kimi zaman erkekler bir birilerini ısırırlar. Bu ısırma gerçekte menfaat uğruna yapılır. 

Bir tarihte ANAVATAN partisinin kuruluş aşamasında bazı dostlarımdan çağırı aldığım olmuştu. Hatta bu oluşuma verilecek maddi destek , daha sonra kat be kat çıkabileceği konuşmalarına bile şahit olmuştum. Anavatan partisi ezici bir çoğunlukla iktidara geldiğinde, merhum Turgut bey kendi seçtiği prenslerini Bakanlıklar arasında serpiştirmişti. Hepsi onun talebeleri ve oğullarının arkadaşları  olarak  temayüz etmiş, ve önemli görevlere gelmişlerdi. Bir vesile olarak bir Bakan arkadaşımı ziyarete gittiğimde, ortada bir mevzunun dolaştığına şahit olmuştum. Konuşulan isim İsmail idi. Konuyu arkadaşım olan Bakan’a sorduğumda, tatsız bir olayın Turgut bey tarafından kamuya duyurulacağını söylemişti. Nedeni açıktı, RÜŞVET,  Partiyi kurtarmak adına İsmail’i harcayacaklardı.

1985 senesinde yaşanan bu olayda İsmail görevden el çektirildi ve Yüce Divan’a gönderildi. O tarihte yaşanan gündemde, topluma ne kadar hassas olunulduğu görünümü verilmek istenmekteydi. Böyle bir görüntünün arkasından başka neler oluştuğunu araştırmak, insanların aklına gelmedi. Gerçek bumuydu bilmemekle birlikte Osmanlıdan miras kalma ‘RÜŞVET’ , asırlarca Anadoluda önemini hiç kaybetmemişti. İsmail bakanlıktan alındı ve Yüce divanda yargılanıp 2 sene hapis hükmü ile cezalandırılmıştı. Cezasını çekip tekrar toplumun arasına girdi. Mühim olan böyle bir şüphe varsa kişinin, ortaya konulacak bir divanda yargılanması, varsa delillerin ortaya konulması gerekir.

Rüşvet konusunda taraf olan Menemencioğluna Adnan Kahveci nin verdiği  bir ses kayıt cihazı marifeti ile İsmail’le kurulan tuzakta, yaptığı konuşma kayda alındı. Bu kayıt adli mercilere aktarılması, olayın meydana geldiğinin asıl delili idi . Şimdi olsa İsmail böyle bir delili kabul etmeyebilirdi. Çünki ses kayıt sistemlerinden elde edilen sesler, hukuki anlamda, kimi yerde delil sayılmamaktadır.

Uzun zamandır İran asıllı REZA  Zarraf, İran’dan alınan petrolün karşılığını altın olarak ülkesine aktarılmasında aracılık ettiğini kabul etmekte. Bu işlemin yürütülmesinde devlet kademelerine rüşvet verdiğinide itiraf etmekte. Hatta miktarlarını bile ifşaa etmekte. Yapılacak ilk iş, bu rüşvet iddiasındaki bakanların görevlerini bırakmaları idi. Bu yerine geldi.

İkinci iş ise, bu insanların Yüce divanda yargıya hesap vermeleri idi. Bu ise engellendi. Bu engelleme bu gün bile toplumu germeye devam etmekte. Bırakın gitsinler, koltuklarını bıraktılar amma o koltuklar hala pis kokmakta. Çıksınlar yüce divana, hesap versinler. Eğer verilecek bu hesap, başka tepelere kadar uzanmasından rahatsızlık duyuluyorsa, o zaman BeşTepe devreye girip konuyu savunmaya geçmekte.  

Ben kiminle konuştuysam, konu hakkında, ülkenin bu davadan çok yara alacağını, hatta dibe vurabileceğini söylemekteler.  Bende inanmaktayım. Eğer bu RÜŞVET sisteminden kurtulacaksak, ülke varsın dibe vursun. Aslında kanunlar örümcek ağları gibidir, küçük sinekler takılır onlara, büyük sinekler bu ağı delip geçerler diye bir sözüm geldi söyledim hem nalına hem mıhına .

Metin Atamer [ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

 • ÇAY ÜRETCİSİ KENDİ ÇAYLAĞINDA İŞÇİ HALİNE GELDİ
  14/05/2017
  TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNDE      AFYONU YASAKLATTILAR >>

Devam >>