YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    AK-ŞAKA

Gündemimiz Belli Oldu; Oral Seks !..
Yazar: ERDAL AKALIN | Tarih: 23/07/2015 | Saat: 10:19

Gündemimiz Belli Oldu; Oral Seks !..

Yazımıza başlarken, öncelikle TRT Kurumu hakkında bir şeyler söylemem gerekiyor.  Açık ismi; ‘Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’ olan bu kuruluşumuz, var oluş yasasına göre özerk bir yapılanmadır.  Yani gerek habercilikte ve gerekse tüm yayın ilkelerinde objektif olması ve bağımsızlık ilkesine sadık kalması yasal zorunluluğudur.

Dahası kendisini var eden Türkiye Cumhuriyeti’nin değişmez ilke ve değerlerine bağlı kalması gerekirken, son yıllar boyunca sadece iktidarın borazanı olarak görev yapar duruma düşmüştür.  İşin güzel tarafı hükümetin kendisi ile ilgili amiri olan başbakan yardımcıları veya devlet bakanları da bu ilkelerin ihlal edildiğinin nedense hiç farkına varamamışlardır!

Bütçesinin hayli güçlü ve kalabalık olduğunu ve bir kısmını hazinemiz üstlense bile ana gelirin bizlerin elektrik faturalarına yansıtılan teferruat ödemelerden kaynaklandığını biliyoruz.  Yani TRT’nin asıl sahibi bizler, yani T.C. Vatandaşları’dır!

Bu köşenin kalemşoru olarak şahsen TRT programlarına ve özellikle atalarımızdan kulağımızda kalan ‘ajans’ denilen ana haber bültenlerine kırgınım.  Nesnel olmadıkları için! 

Ancak, TRT Spor adı ile yayınladıkları programlara biraz ilgi duymaktayım.  Bünyesinde TRT Arabesk adlı bir bölümü de barındıran kurumun, TRT FM içeriğinde arada bir yer verdikleri klasik batı müziğine küsmüş olmalarının nedenini de anlayabilmiş değilim.  Acaba bağlı oldukları hükümetin üyesi; “öyle olası isteyenler var” demiş olabilir mi?!.

Tüm bu kırgınlığıma ve kızgınlığıma karşın, bayram öncesi yayınlanan ‘Gündemin Ötesi’ adlı programı bizzat izleyemediğim ve yansımalarını ancak gazetelerden öğrendiğim için üzgünüm. Bu özel programa konuk olan Ali Rıza Demircan namlı din adamı, yaptığı dini sohbette ‘İslamiyet’te Cinsellik’ konusu işlemiş.  Ki, bu konu ile bir kitabı olduğunu da duymuşluğumuz vardır. 

Bu programda ise konu nasıl gelişmiş ise cinsellik yaşanırken oral seks eylemi konusuna uzanmış.  Demircan Hocaefendi, ileriye varmamak koşulu ile oral seksi olabilirlik bandına yerleştirmiş.  Galiba olan olmuş, zira program sunucusu Pelin Çift Hanım, artık kendisini kontrol edemeyerek biraz kıkırdamış!

Konu, medyanın magazinsel boyutunu aşarak ülke geneline yayılınca, başka bir din adamı olarak ünlenen Cübbeli Hoca devreye girmiş.  Ve demiş ki; “Ali Rıza kim oluyor, o daha caiz ve haram arasındaki farkı bile bilemez!”  Cübbeli Hoca; “Sünni inanışında meni pis, şafi inancında temiz sayılır!” vurgusunu yaparak bu tür dini konulara da hâkimiyetini böylece medya ile paylaşmışmış. Ki, bu konuda yetkindir!

Sağ olsun TRT, bizim için bayram neşesi kattı şu günlerimize anlayacağınız!

Aslında cinsellik hemen her canlının olmazsa olmazıdır.  Özellikle memeli hayvanat-ı mahlûkat adına ilgi çeken bir konudur.  Tabii ki, en gelişmiş hayvanlar olarak biz insanları da gerek teorik ve gerekse pratik olarak ilgilendirmiştir.

Örneğin; bilinen en eski cinsellik (seks) kitabı olan Kama Sutra, M.Ö. 400-200 yılları arasında yazılmıştır.  Sanskritçe yazılı eserin yazarının Vatsyayana olduğu biliniyor. Bu kitap, yüzü aşkın cinsel birleşme pozisyonu içermekle kalmıyor, cinsellik yaşanırken; vajinal, anal ve oral seks eylem türlerini şemalarla öğretiyor.  Yetmemiş ki, hayvanlarla cinsellik yaşanabildiğini de, yani zoofili eylemini de belirtiyor.  Bir Hindistan kentinde de tapınak duvarlarını cinsel eylemlerin eskizleri ile donatmak becerisini de sergilemiş ilgilileri.

Ortadoğu da cinsel yaşam konusunda geri durmamıştır.  İlk cinsel bilgi eseri Cüce Mahmut adlı bir kişinin elinden çıkan Bahname’dir.  Hatta İbn-i Sina’nın bile bir Bahname çalışması olduğunu biliyoruz.  Haçlı Seferleri için Ortadoğu’ya gelen şövalyelerin seks konusunda yeterince bilgilenerek ülkelerine birer seks bilgini olarak döndükleri bile tevatür edilir.

Bahname deyince, Şeyh Muhammed El Nefzavi’nin Bahname’si ise tek geçilir. 15. Yüzyılda yazılı bir eser olup, ‘Kokulu Bahçe- Itırlı Bahçe’ adı ile de bilinir. Meraklılarına önerilir.

Ali Rıza Demircan Hoca, son programını eksik yapmış kanımca.  Hâlbuki Osmanlı dönemine damgasını vurmuş oğlancılık konusuna da değinmeli idi.  Padişahların bile gözde oğlanlar besleyerek koyunlarına aldıkları o yılların ünlü eseri, Derviş İsmail tarafından 1687 yılında yazılmış ‘Tellâkname-i dilkuşa’ eserini okumamış ise, eksik kalmış demektir.

Şahsen oral seks konusunda bu tartışmaları ve yorumları espri temelinde ele alarak bendeniz de eğleniyorum denebilir.  Ancak, cinselliği sadece erkek egemen toplum gözü ile ele alarak yorumlayan ve dini bilgileri kendilerinden menkul bu tür dini sohbet bezirgânlarının sıklıkla sahne almasını içime sindiremiyorum.  Kaldı ki, bu dünyada kadınlarında yaşadığını ve onlarında cinsellik yaşamak duyguları ve hakkı olduğunu ne zaman akıl edecekler acaba?!.

Keşke, bir de tıp insanı davet etselerdi programa.  Niçin derseniz ben de emekli bir tıp mensubu olarak merak ediyorum; oral seks heyecanı sırasında partnerler fazlaca şevke gelerek bir diğerini ısırmak eylemine başlarlarsa, sonuç ne olacak sorusunun yanıtını ancak bir tıp insanı verebilirdi, kanımca!.. 

Kıssadan hisse: “Tüm yaratılmışlar içinde erkeğin en az tanıdığı hayvan kadındır!” Clemence Royer  (Darwin’in eserini Fransızcaya tercüme eden çevirmen).

                                                                                                   Erdal Akalın (19.07.2015)Yazar Notu: Bu yazı başka bir yerde yayınlanmaktadır.(Mersin İmece)

[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

 • ÇAY ÜRETCİSİ KENDİ ÇAYLAĞINDA İŞÇİ HALİNE GELDİ
  14/05/2017
  TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNDE      AFYONU YASAKLATTILAR >>

Devam >>