YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Birkaç Fazla Yolcu Toplamak İçin
Yazar: METİN AKYÜZ | Tarih: 25/02/2009 | Saat: 13:25

İçinde bir coşkuyla kalktı yataktan kızı onu uyandırdığında. Ne güzel bir his diye düşündü sevdiği birinin sesiyle uyandırılmak. Özlemişti çocuklarını yılda bir kez görmek yetmiyordu artık yaşlandığını düşündü. Hep kendisi giderdi yurt dışına çocuklarını görmeye ama birkaç yıldan beri gidemiyordu. Karısı ciddi bir rahatsızlık geçiriyor ve yataktan kalkamıyordu. Sürekli bir bakıcısı olmasına rağmen yalnız bırakmak gelmiyordu içinden. Üç çocuğu ile beraber kahvaltısını yaptı ve düşünmeye başladı çocuklarına yapacağı sürprizi. Tüm ev ve arsaları ile bir dükkan’dan oluşan mal varlığını çocukları arasında paylaştırmaya karar vermişti ve hafta başında işlemlere başlayacaktı; biterdi herhalde bir hafta içinde tüm işlemler, çünkü çocukları gelecek hafta sonu geri döneceklerdi.

Buz gibiydi oda yataktan kalktığında. Hanımını dürterek uyandırdı ve hazırlanmaya başladı. Dün işleri yolunda gitmemişti ama bugün acısını çıkaracaktı. Bugün herkesten hızlı olacaktı. Yeter artık diye düşündü. Kurallara uyana madalya vermiyorlardı. Kurallara uydukça yoldan yolcu kapmakta zorlanıyordu. Tabii hasılatta bu hıza bağlı olarak çok düşük oluyordu. Geçenlerde kızı ondan ayakkabı, oğlu da pantolon istemişti. “Artık arkadaşlarımızdan utanıyoruz, yırtıkları delikleri saklamak zorlaşmaya başladı” diyorlardı. Haklılardı ama kazandığı para ancak boğazlarına yetiyordu. Artık daha atak ve hızlı olacaktı.

Önce biri bindi dolmuşa şoför olarak sabahın erken saatlerinde ve birkaç sefer yaptı hattında ve planladığı gibi herkesten daha hızlıydı. Diğeri daha geç saate başka bir dolmuşla şehir merkezine indi işlerini takip etmek için. İkisinin de yolları kesişiyordu şehir merkezinde birbirlerinden habersizce karşılaştılar bir yada iki kez tam şehir merkezinde. Biri binanın içinde diğeri yolda yolcu yakalamaya çalışarak.  Bu böylece sürüp gitti ta ki son kez karşılaşmalarına dek.. Biri yan yana duran iki minibüsün önünden geçti nerdeyse yolun karşısına tamamını geçmişti ki anlayamadığı bir şekilde tüm fiziksel ve zihinsel dengesi bozuldu. Kendinden geçtiği hissederken neden bu kadar acı çektiğini anlayamadı bile..

Dolmuşun şoförü günün iyi geçtiğini düşünüyordu arkasına dönüp müşterini para üstünü verirken.. ama birden bir çarpma sesiyle önüne döndü.. dolmuşun yan tarafında birinin önce başını gördü sonra bedenini dolmuşun önüne düştüğünü.. belki de ikinci kez tekrar çarptı, fren yapıncaya kadar.  Ama artık çok geçti ne olduğunu anladığında diğeri yerde hareketsiz yatıyordu.     [ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>