YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    BU FIRSAT Bİ DAA ELE GEÇMEZ. AMA...
Yazar: HASAN KÖKÇÜ | Tarih: 22/12/2013 | Saat: 16:41

Tarih 2001, Türk ekonomi tarihinin en büyük ekonomik çöküntüsü yaşanmıştı.

Gecelik faizler yüzde 7500 olmuştu ve 25 civarında banka batmıştı...

Türk siyasi tarihine en büyük damgayı vurmuş üç görüş iktidarda idi ve milletin kendilerine verdiği kutsal emaneti en kötü şekilde kullanarak bir daha gelmemek üzere Türk siyaset sahnesinden silinip gittiler...

Zaman aklını kullanabilene güzel fırsatlar vermişti. Bu zaten hayatın her döneminde ortaya çıkar. (Bakınız: Yıldızının Parladığı Anlar - İş Bankası yayınlarından, tavsiyedir)

Bu durumda birileri oturur, ya da yıllarca para etmemiş köhne söylemlerden kurtulamaz ise başka birileri boşluktan faydalanıp bayrağı kapar ve diğerinin açık kalan ağzına bakarak zirveye oturur.

Ama insanoğlu bu... Nefis denen ve bir türlü doymak bilmeyen (özellikle Türk Milletin'deki) o kara delik misali AÇLIK, adamı öbür dünyaya göçmeden bu dünyada elaleme rezil eder.

Rahmetli Mehmet Akif'in dediği gibi "Asla da ders alınamadığı için" ya da aklı başındakiler "Asla bu hayvansal açlık sahipleriyle baş edemedikleri için"  olay fırdöndü gibi her dem devam eder durur...

İşte zaman bu fırsatı iyi değerlendirme zamanıdır ve asla onların yediğinden bir fazlasını da ben yiyeyim zamanı değildir. Bu daha önce rahmetli Erdal İnönü zamanında SHP'nin yerel seçimlerde yüzde 50'nin üzerinde oy alıp neredeyse tüm önemli belediyeleri ele geçirip, daha sonra da "Ergun Göknel ve İski" olayından da hatırlanabileceği gibi yerle yeknesak olması örneğinden de hatırlanabileceği gibi rezillikleri unutma zamanı değildir.

Çok açık bazı gerçekleri yazmak istiyorum. Şu anda bu milletin HIRSIZLIK konusunda, bunun geçmişi daha temiz diyeceği bir siyasi eğilim yoktur. Şu anda bayrak gezdiren tüm siyasi partilerin geçmişi temiz değildir. Bu birinci gerçek...

İkinci gerçek ise, dünyanın içinde bulunduğu  zaman itibariyle SAĞ-SOL diye bir kavram kalmamıştır. Kimse haminnesinin küf kokan sandıklarından bu söylemleri çıkarıp millete kakalamaya kalkmasın. İnsanlık, sosyal demokrasi, namusluluk, berraklık yaradılıştan ve eğitimle kazanılan ya da elde edilen özelliklerdir. Bunun sağcısı da solcusu da olmaz. Kategorizasyonda ısrar edenler akıntıya kürek çekmektedirler...

Bu ülkenin mutlak çoğunluğu merkez sağ tandanslıdır ve aşağı yukarı % 60'lık bir kitleyi teşkil etmektedirler. Birisi bu oyokluğuna "AKILLI VE DÜRÜST" olursa talip olması mümkündür.

Bu da üçüncü gerçektir. Şu anda hem AKP hem de MHP çok ama çok zor durumdadırlar. Örneğin çok güçlü MHP tandanslı bir belediye başkanı adayını CHP Ankara adayı yapmak üzeredir. Çok da doğru bir stratejidir. AKP de Ertuğrul Günay, Haluk Özdalga gibi isimleri 10 sene önce bünyesine aldı. Demek ki bunlar zaman içinde doğru stratejilerdir. Sakın kimse modası geçmiş DÖNEK lafına sarılmasın. Çok koktu bu ayaklar, aman diyim, zaman artık ayma zamanı.

Zaman elitizm zamanı değil, zaman tüm toplum katmanlarını sarıp sarmalama ve mümkün olduğu kadar dinazor özellikli safralardan kurtulma zamanıdır. Sevabıyla günahıyla 10 yıllık AKP iktidarında sevsek de sevmesek de, beğensek beğenmesek de çok şeyler artık bir daha geri gelmemek üzere hayatımızdan "ÇOK ŞÜKÜR" çıkıp gitti. Bunların geri gelmesi söz konusu bile olamaz.

AKP öncesi ASKER + YARGI hükümranlığı vardı. AKP döneminde de DİN ADAMI + YARGI + POLİS hükümranlığını gördü bu millet. Dikkatinizi çekerim her ikisinde başrol oyuncusu YARGI. Hani adalet mülkün temeli idi. Bizdeki yargının dansözlükten vazgeçip asıl işine dönmesi derhal gerekiyor.

Bir de tabii hem AKP öncesi hem de AKP döneminin ortak sonucu da apaçık meydanda. DİKTATÖRLÜK, biri askeri diğeri sivil. O zaman amaç ortada... DEMOKRASİ... ama sizin ya da benim sübjektif demokrasimiz değil, uluslararası kabul görmüş normlardaki demokrasi...

İnanın KAF DAĞI'nın ardında değil, elimizi uzatsak, yakalayabileceğimiz mesafede. Ama en önemli sorun ortada duruyor. SAHİ BUNU BU ŞEKLİYLE GERÇEKTEN İSTİYOR MUYUZ?

HASAN KÖKÇÜ[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>