YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    BÜYÜK DEVLET ADAMINA METHİYE
Yazar: MEHMET ALTIOK | Tarih: 20/11/2013 | Saat: 11:24

BÜYÜK DEVLET ADAMINA METHİYE

Mukaddime:

Büyük devlet adamı, Ortadoğu ve Balkanların vazgeçilmez siyasetçisi, engin düşünür ve feylesof, muhterem Devlet Başkanımız için mesnetsiz iddialar ve bir takım kökü dışarda cereyanlarla mukim saldırılar devam etmektedir. Oysa o; halkın biricik sevgilisi , onun koruyucusu ve hatta vazgeçilmez lideridir.

Birinci Fasıl, Şehir Meseleleri:

İstanbul trafiğini engin belediye başkanlığı tecrübesi ile çözmüş iken, bir grup ne idüğü belirsiz mihraklar tarafından halkımızın önünde küçük düşürmek için özellikle gündeme getirilmektedir. Ana yollar özellikle işgal edilerek trafik bir takım çapulcular tarafından tıkanmaktadır. O, helikopterlerle İstanbul semalarında dolaşıp bu şehri İstanbul’u planlar iken engellemeye çalışmaktadırlar. Üçüncü köprü, havaalanı ve otoyollar inşa edip müreffeh bir vatan için çalışan devleti alinin bu kıymetli torunun başarıları kıskanılmaktadır. Bu vatan hainleri birinci köprünün 70’lerde açılmasında da aynı teranelerle, bir takım makalelerde karşı çıkan fikirler beyan ettiler. Yok efendim köprüler tuzağına düşermişiz de, bu iş bir köprü ile bitmezmiş. Daha ne istiyorsunuz üçüncüyü yapacağız inşallah!

İkinci Fasıl, Hariciye:

Büyük devletler büyük devlet adamları tarafından sevk ve idare edilir. Hamdolsun memleketimiz engin düşünür, büyük feylesof, muhterem devlet başkanımız tarafından yönetilmektedir. Ortadoğu’da attığı her adımda yedi cihana ders veren devlet büyüğümüz, etkin dış politika ile düşmanlarımızı kıskandıran, dostlarımızı mübarek kılan, stratejik derinliği tartışılmaz hedeflere ulaşmıştır. Mezopotomya’daki kabile reislerini hizaya getirmiş, Diyarbakır’da iyi bir ders vermiştir. Bu kadar büyük başarıda dahi, bir takım fesat düşünceli insanlar; şarkılı, türkülü buluşmamızın neden Ankara’da yapılmadığını sormak cesaretini göstermiştir. Vakti geldiğinde Gazze’den de ümmetimize selam göndereceğiz, bir dakika bekleyin.

Üçüncü Fasıl, İktisadi Vaziyet:

Hamd-u senalar olsun, memleketimiz iktisaden yedi düvele misal olan üstün başarılara imza atmıştır. Yabancı paralar yerle bir olmuş, kendi paramız en yüce değerlere erişmiştir. Yurdun her köşesinde dahi AVM, lüks otel, apartmanlar inşa edilmiş büyük, çok büyük camiler kondurulmuştur. Kirli, dökük devlet fabrikaları hususileştirilerek arazileri hayırsever ahalimize kazandırılmıştır.

Dördüncü Fasıl, Spor:

Bir takım fesat düşünceler aksini ispatlasa da; ülkemiz her nevi sporda atalarından gelen iman gücü ile dört mevsim, yedi cihanda hep birinci gelmiştir. İnşallah bayan sporcularımız da uygun kıyafetleriyle kız erkek ayrı mekanlarda bu başarılara dahil olacaklardır.

Beşinci Fasıl, Milli! Eğitim:

Büyük devlet adamı, Ortadoğu ve Balkanların vazgeçilmez siyasetçisi, engin düşünür ve feylesof, muhterem Devlet Başkanımız için en mühim meseledir. Muhafazakar demokrat nesiller yetiştireceğiz. Herkes ana dilinde milli! eğitim alacaktır. Tevhidi tedrisat ne demek? barış ve demokrasi getirilecektir. Dershaneleri kapatacağını ilan eden devlet büyüğümüzü yalancı çıkarmak için engellemeye çalışmaktadırlar. Boşuna gayrettir. Dediğimizi yaparız.

Altıncı Fasıl, Avrupa Birliği:

Seneler önce Hristiyan kulübüdür demiştik, lakin; gel gör ki rahat durmazlar. Boyuna yeni fasıllarla bizi yorarlar. Bağış’lanacak bir mevzu değildir. En iyisini biz biliriz. Zamanı geldiğinde kapımızda sıraya girecekler, işte o zaman onlara ne hikaye anlatacağımızı cümle alem görecektir.

Yedinci Fasıl, Amerika:

Orda bir köy var uzakta. Gitmesek te, gelmesek te o muhtar bizim muhtarımızdır. Semadan ne yağmış ta toprak onu kabul etmez? Beyaz evde oturan adamla aramız iyidir. Sözümüzü dinler. Biz de sözümüzü esirgemeyiz ama ülkemizin cenubundaki vakalarda ayrı düştük.

Sekizinci Fasıl, Muhaberat:

Babı alinin bütün cerideleri, bütün TV yayınları bizimdir. Bir şey söyleyecek olan lafımızı dinleyecek. Soru soracak olan kendine mukayyet olacak. Yarın sabah kuşluk vakti azimli kolluk güçlerimizin nereye vasıl olacağı bilinmez. Allah muhafaza![ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

 • ÇAY ÜRETCİSİ KENDİ ÇAYLAĞINDA İŞÇİ HALİNE GELDİ
  14/05/2017
  TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNDE      AFYONU YASAKLATTILAR >>

Devam >>