YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    AK-ŞAKA

Ben Böyle Olacağını Anlamıştım!..
Yazar: ERDAL AKALIN | Tarih: 12/07/2013 | Saat: 08:16

                                       Ben    Böyle    Olacağını    Anlamıştım !..

İşin aslını sorarsanız, bu gidişin sonunun hayırlı olmayacağını anlamıştım.  Bu gidişatın, gen deformasyonları dahi yaratacağı belli olmuştu.  Doğanın en nadide canlısının aslının bozulacağı, bir melez olacağını tahmin etmiştim.  Perşembenin gelişinin çarşambadan belli olması gibi…

Bütün sorun nisa taifesinin başının altından çıkmıştır.  Ben bunu bilir, bunu defalarca söylerim.  Kadın kısmı bir kere kafasına koymasın, mutlaka işi çığırından çıkarır.  Nereden biliyorsun demeyin, zamanın da bizim de kaynanamız olmuştu!  Bu yüzden kadın ruhunu anlar ve hatun kişilerin ruhsal durumunu analiz edebilirim.  Hele mürekkep yalamış ve biraz okumuş duduların kafasındaki boş gezen tilkilerin yaratacağı sorunları bilirim!

Öncelikle, bu konuyu erkek milletinin başına saran ve doğasını bozan kadınlara hayır dilemek istemem.  Çünkü olgunun ortaya çıkmasının ana nedeni, kendisini kadın haklarını korumakla sorumlu sayan okumuş yazmış ve de bir gazetenin battal köşesinde yer kapmış kadınların marifetidir.  Köşe yazarı olan bu hanımlar; “ Kadınlar nasıl erkek isterler?” sorusu ile cümle kadınları fiş teklediler.  Sorunun cevabını vermekte gene onlara düştü.

 İlk kararları “ maço” adını taktıkları harbi erkekler (!) oldu.  Adalı Halil Pehlivan bıyıklı, ipek gömleklerinin üç düğmesi açık, göğüs kılları gömlek altına siyah kazak giymiş gibi gür duran, boynuna bir parmak kalınlığında altın kolye ile güzellik katmış, kolunda altın künyesi bulunan, sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabı ile kendisine şekil yapmış bu heybetli erkekler kadınların seçimi olmuştu.  Gerçi bu grup erkeklerin biraz hatası yok sayılmazdı.  Ağızları biraz bozuktu ve elleri de ağır sayılırdı.  O kadar olsun!  Aslan endamlı bu erkeklerin  gerçek eksikliği, kükreme denen sedalarının biraz noksan olmasıydı!

Nisa taifesi, güzelim maço erkekleri out etti.  Yeni arayışlar başlamıştı.  Sonunda da buldular.

Metroseksüel denen bu yeni erkek kuşağı önceleri kulağa hoş gelmişti.  Eli yüzü düzgün, sportmen yapılı, bıyıksız ama bazen kirli sakalı olan, kulaklarına küpe takan, moda ve marka giysi giyen, kuaför ve manikürcü bilen, parfüm ve deodorant kullanan, tıraş losyonu süren erkeklerdi bunlar.  Hemen hepsi iyi eğitimli, lisan bilen, iyi bir işi ve bol parası olanlardı.

Hanımlar metroseksüel erkekleri çok sevdiler.  Çünkü büyük bölümünün bilinçaltında uyuyan bir kadın objesi yatıyordu; bu nedenle kadın ruhundan anlıyorlardı.  Hatta bir kısmı kadınların muayyen gün sancıları için çantasında ilaç dahi taşıyacak kadar ince ruhlu idi!

Metroseksüellerin bir kısmının bilinçaltında uyuyan kadın figürü bazen uyanıyor ve bu azınlık grup bir başka türe yatay geçiş yaparak, arkadan çekişli olabiliyordu.  Efemine görünümlü bu tipler gene de anlayışlı arkadaşlardı.  Biraz kıskanç olsalar da!

Kadın ruhu, maçolardan sıkıldığı gibi metroseksüellerden de sıkılmıştı.  Çünkü bu grup erkekler kafeste dura dura androjenleri dibe vurmuş hantal aslanlara dönmüştü.  Hani, sohbet neyim tamam da  ya aganigi naganigi?!.

Kadınların sonu gelmeyen arayışları, netice de tıp adamlarını ilgilendirir oldu.  Ve… işsiz psikiyatrlara gün doğmuştu.  Araştırmalar başladı.

Gönüllü hanım denekler bulundu.  Onlara değişik erkeklerin iç çamaşırlarını koklamaları rica edildi.  Puanlar belirlendi ve sonuç açıklandı; kadınlar babaları gibi kokan erkekleri arıyordu !  Beğenilen kokunun temelinde erkek cinsiyet hormonu olan testosterone varlığı yatıyordu  ( Sanki koklamadan anlaşılmazmış gibi! ).

Böylece günümüzün kadını seçimini yapmıştı ( Şimdilik! ).  Kadınların gönlündeki erkek biraz maço olmalı idi ( eli çok ağır olmayanlardan! ), mutlaka centilmen davranış sergilemeli, hatta azıcıkta şövalye ruhu taşıyan, biraz metroseksüel bakımlı biri olsa yeterdi! ( Böylesini bulanın iki gözünden öperim.  Bulamayanların müdüriyete başvurmaları rica olunur! ).

Şimdi… zamanın beherinde kendisini beğenilen erkek olmak üzere metroseksüel taburuna yazdıran hevesli erkekler ortada kaldılar.  Sadece ortada kalsalar gene iyi idi!  Artık allerjik olmuşlarmış!  Bir dermatoloji profesörü; cilt ve saç bakımında aşırıya kaçan, manikür ve pedikür peşinde koşan, jöle, sprey, deodorant, losyon gibi kozmetik malzemeleri çok tüketen metroseksüellerin ciltlerinde ; ürtiker, eritem, egzema, dermatit … gibi hastalıklara sık rastlandığını açıklamış.  Zamanında kozmetikçilere para bastıranlar, şimdi de tedavi için eczanelere avuçla para harcıyormuş

Acımam, oh olsun erkek türünü battal edenlere !..

Kısadan hisse : “ Kurdun yumuşaklığına, at cambazının sözlerine, delikanlının sevgisine ve fahişenin yeminine inanan kimse delidir!  ( Shakespeare ).

                                                                    Erdal Akalın (08. 07. 2013 / Mersin İmece)Yazar Notu: Bu yazı başka bir yerde yayınlanmaktadır.(Mersin İmece)

[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

 • ÇAY ÜRETCİSİ KENDİ ÇAYLAĞINDA İŞÇİ HALİNE GELDİ
  14/05/2017
  TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNDE      AFYONU YASAKLATTILAR >>

Devam >>