YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    AK-ŞAKA

Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye!..
Yazar: ERDAL AKALIN | Tarih: 28/02/2013 | Saat: 12:03

Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye!..

Yeni Dünya Düzeni kavramı, I. Dünya Savaşı sonrası ilk kez telaffuz edilen bir dönüşüme verilen isimdir.  A.B.D. Başkanı Wilson prensipleri ile ortaya çıkarılmış ve yeni düzen adına bazı haritalar bile yayınlanmıştı.

A.B.D. eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, bu kavram için 2009 Şubat ayında söylediği bir mesaj ile yakın zamanda konuya açıklık kazandırmıştı; “Kriz var evet, ama 1945’te de vardı.  O zamanın krizi bize bir fırsat yarattı.  Krizinin içinden NATO çıktı.  Fırsatlar her zaman krizlerden doğarlar”.

Kissinger devam ediyor; “Dünyayı kendi felsefemize uygun hale getirmek için biraz daha zamana gereksinim vardır.  Küreselleşme (globalizm) kazanacaktır.  Bakın terör sınır tanımıyor.  Ekonomi ve krizler de öyle.  Tarihin bu döneminde tüm ülkeler kendi çıkarlarını uluslararası çıkarlarla aynı yörüngeye sokmaya çalışmalıdır.”

Konuya A.B.D. Dış İlişkiler kurulunun önemli bir ismi ile devam edelim.  Paul Warburg; “Kim ne derse desin, yakın gelecekte tek dünya devleti kurulacaktır.  Tek sorun bu gelişme uzlaşma ile mi olacaktır, yoksa işgal ile mi?”

Obama’nın danışmanlarından Brzezsinki; “Ulus devletlerin bağımsızlık tanımı değişiyor.  Artık uluslararası tekeller ve bankalar dünyayı yönetiyor!”

Esas vurucu söylem ise Rockefeller’den; “Bugün dünya üzerindeki 200 civarındaki devlet sayısı yakında bine çıkacaktır.  Dünyanın ulus devlet modası artık geçmiştir.  Gelecekte devletler, finans sektörü tarafından idare edilecek ve dünyaya barış ve huzur gelecektir.”

Arka arkaya Yeni Dünya Düzeni için söylenmiş bu demeçleri okuyunca, karşınıza çıkan sonuç şu olmuyor mu; “Böl, parçala ve küçük lokmaları ye!”

Konuyu bizim adımıza yiğitçe seslendiren ise gene bir Amerikalı olan gazeteci Jim Mars; Globalistler tek dünya devleti hedefliyorlar.  Dünya tek elden yönetilecek.  Tek ordu ile tek elden yönetilen bir dünya ekonomisi olacak.  Eğitim ve sağlık sistemi de tek elden yönetilir olacaktır.  Bu kavram geniş anlam da kulağa hoş gelse bile işin aslı şu ki, bizler gizlice ve yavaş yavaş bu fikre itiliyor ve değişimlere zorlanıyoruz.  Sonunda da yeni bir Hitler bizi bekliyor olamaz mı?”.

Yeni Dünya Düzeni için ilk adımları atan ve fikri olgunlaştıranların Rothschild ve Rockefeller aileleri olduğunu öğrenmiştik.  Konuyu Rockefeller ile bağlayalım; “Küresel değişimin eşiğindeyiz.  Beklentimiz tam zamanında gelecek bir bunalımdır.  Devletler ve uluslar, Yeni Dünya Düzeni’ni o zaman mecburen kabul edeceklerdir!”

Şimdi sizlere sunduğum tüm bu söylemleri yabana atmadan isterseniz tekrar okuyunuz.  Bizim fikrimizi bile almadan Yeni Dünya Düzeni projesi oluşturulmuştur.  Kimler tarafından derseniz o da bellidir, uluslararası finans çevreleri tarafından tabii! 

Yeni projenin lider devleti ise A.B.D. olacaktır.  Ordusu ise dünya jandarması olarak zaten adlandırılmıştır. 

Yeni Dünya Düzeni kurucuları dünyanın en önemli enerji kaynaklarına ve hatta ilerisi için önemli görülen su havzalarına mutlak egemen olacaklardır.  Ünlü BOP planı ise bu yeni düzenin enerji ve su kaynaklarını ele geçirmesinin yöntemlerinden bir tanesi olarak siyasi arenaya sunulmuştur.

BOP için kilit ülkelerden bir tanesi Türkiye’dir.  Hem yeni düzen adına hasım görünen radikal İslamcıları baskı altına almak ve hem de Müslümanlara yeni bir yol üretmek adına Ilımlı İslam denilen gelişim sağlanmaktadır.  Bu adımın A.B.D. ayağında Fetullah Gülen yer almaktadır.  A.B.D. tarafından korunup kollanması ve gerekli finansal kaynakların yaratılması bu projeye hizmetleri adına kotarılmaktadır.

Türkiye için ise kilit ülke demiştik.  Bu nedenle yeni bir lider seçilmiş ve Beyaz Saray’da ağırlanarak Türkiye adına desteği sağlanmıştır.  Böylece kurulan AKP iktidarı adım adım bu projeye hizmet etmektedir.  Ki, bazı AKP mensuplarının bu proje için kullanıldıklarını bile tam anlayamamış olmaları dahi küçümsenmeyecek bir olasılıktır.

Ülkemiz siyasetçilerinin “Ulus devlet kavramı değişecektir!” söylemlerini bu yeni düzenin kurulmasına katkı olarak düşünmek zorundayız.  Çünkü; bağımsızlığını ve özgürlüğünü hedef olarak seçmiş bir Türk Ulusu, bu kavram adına oyun bozucu ve engel sayılmaktadır.

Şimdi adına sivil anayasa denerek pazarlanmaya çalışılan yeni anayasa taslağı, belli olmuştur ki BDP desteği alınarak referanduma sunulacaktır.  Böylece ülkemizin ‘Ulus devlet’ konumu yok edilecek ve bazılarına göre özerk ve federatif bir başka gelişimin kurulmasının yolu açılacaktır.  Böylece küçük lokmaları yutmak ve yönetmek için hazırlık tamamlanmıştır.

Kanımca bu projeyi en iyi okuyanlar, askerler başta olmak üzere aydınlar ve bazı gazeteciler Silivri ve Hasdal konuğu kabul edilerek (!) bir anlam da devre dışı bırakılmışlardır.  Bellidir ki bu adımlar 28 Şubat bahanesi ile atılmaya devam etmektedir.

Geleceğimiz ve Türkiye olarak Yeni Dünya Düzeni ile yönetilmemizin anahtarı, artık iyice pekişmiş olduğu gibi yeni anayasa ile ulus olmak kavramımızın yok sayılması ve hatta etnik bölünmeye gidilmesinde aranmaktadır.  “Türk Tipi Başkanlık Sistemi” sistemi ise bu projeye katkı sağlayanları güvence altına almak ödülü olsa gerektir!

Burada bize düşen ulusal görev, Ulu Önder’in Nutuk adlı kalıtını tekrar okumak ve belki de klasik tanımı ile silkinerek kendimize gelmekten geçmektedir.  Anahtar yol göstericimiz ise Atatürk’in “Gençliğe Hitabesi” olarak bıraktığı mirası kelime kelime ezberlemektir!..

Yazımızı bağlamak için adını anımsayamadığım ünlü bir eski dönem hattatının kanımca atasözü sayılacak dizelerini kullanmak istiyorum;

“Bir hat yazdım duvara / Kala benden yadigâr / Gün gele ne ben kala / Ne hat kala ve ne de duvar!”

                                                                          Erdal Akalın (17. 02. 2013 / Mersin İme

Yazar Notu: Bu yazı başka bir yerde yayınlanmaktadır.(Mersin / İmece)

[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>