YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    HEM NALINA HEM MIHINA...

Minik Kuş
Yazar: METİN ATAMER | Tarih: 17/10/2012 | Saat: 13:10

‘’Gözünü sevdiğimiz ülkesi, nelere kadirsin sen’’ diyesim gelmekte bu günlerde. Geçtiğimiz son onbeş yirmi sene içinde öyle olaylara şahit oluyuz ki insanın inanısı gelmiyor.  Bir tarihte ülkemizdeki bir gazetenin önemli bir yazarının minik  bir kuşu vardı. Bu kuş, bu önemli gazetenin bir önemli yazarına bir çok bilgi aktarır, oda kullanırdı. Hatta devrin Başbakanı hakkında bile bir kitap yazabilecek kadar çok bilgileri vermiş, yapılan bu kitap, binlerce insan tarafından okumuştu.

Hatta bu gazeteci sütununda ‘’ Bu gün minik kuş yine geldi’’ diye başlayarak yazarı bir çok bilgiye ulaştıran bu muhbir, köşe yazarının önemli bir yere gelmesine sebep olmuştu.  

Pek uzaklara gitmeye gerek yok, dağlarda eşkiyalık yapan bebek katillerini organize eden, imralıda istirahat eden kişinin Şam da bulunduğu dönem içinde, kimse bu eşkiyaya dokunamıyordu. Yeri belli, ve  koorninatları tesbit edilmişti. Fakat binanın yanında Suriye’nin Askeri Yönetim merkezi olduğundan burası vurulamıyordu. Ne zaman Okyanus ötesindeki büyük ağabey ışık yaktı, o tarihlerdeki Genel Kurmay Başkanı Kıvrıkoğlu, sınırda yığılma yapmaya başlaması ile yeşil boyalı köşedeki binanın dördüncü katındaki eşkiya, Suriye’yi terk etmesi, ülke yönetimi tarafından istenildi. Suriye’yi terk eden bu eşkiya, son olarak gittiği Afrika ülkesinden bir başka minik kuş tarafından paketlenip Türkiye’ye teslim edilmesini hepimiz hatırlarız.

Bu değiş tokuş ticaretinde Türkiye’den neler istenildiğini, bazı minik kuşlar birlerine fısıldadılğını hatırlarım. Her gazetecinin bir muhbiri mutlaka vardır, hatta her ülkede bir çok konuda değişik muhbirler, istihbarat birimlerince kullanılır. Bu Minik kuşların ötmesi için bir kaç neden olması gerekir. Ya para verilir, yada karşılığında bir ödün istenir.

Yunan elçiliğinden kaçırılan eşkiya için minik kuşa ne verildiğini bazı insanlar bilmekte, fakat ülkemdeki bir çok vatandaş, bunun nasıl yapıldığından haberdar değillerdir.  Büyük  tekstil fabrikalarının sahibi olan eski bir parlementerin uçağı ile kaçırılan bu eşkiya, daha sonra mahkemece yargılanmıştı. Uçağın sahibi parlementer, bir konuda öyle köşeye sıkıştırıldı ki, yerinden kımıldıyamaz hale gelip, bildiklerini kimseyle paylaşamadı. Nede olsa bazı minik kuşlar, firmaların ince çizgilerini öğrenip, bazı merkezlere, menfaat karşılığı, tamamiyle duygusal bir düşünceyle ilettiklerini duymuştum.

Benim bir minik kuşum varmı, yahut yokmu onu açıklamasam iyi olur diye düşünmekteyim. Her insanın bir kuşu vardır, vede bu kuşla hayatını idame ettirir.

Geçtiğimiz günlerde bir minik kuş Başefendiye bir haber uçurarak Moskova’dan kalkan bir Suriye uçağının kargosunda  bazı paketlerin olduğunu, ve bu uçağın  Ankara’ya indirilmesi gerektiğini, okyanusların ötesinden iletildiğini, bizim Sultanımız öğrenmiş. Bende bütün medyayı ve bilhassa önemli gazeteleri taradım. Yazarların tamamı bu konuda hem fikir. Başefendinin minik kuşu bu ihbarı yapmakta, ve benim ülkemin yöneticileri, tıpkı gazeteci makale yazarlarının  muhbirlerini açıklamama masuniyeti çerçevesinde, kaynağını belirtmek istemedikleri bu ihbarla, Suriye uçağını Ankara’ya, F-16 savaş uçakları ile indirirler.  Evde eşimle bazı konularda fikir birliğimiz olur, bazı konularda ise fikir ayrılığımız olur. Ben ise bütün samimiyetimle konuyu izah etmeye çalışsamda, eşim  şöyle bana bakıp ‘’ So What ‘’ diye bir soru yöneltir.

Bende cevap verebilme adına düşünüp, dolanbaçlı yollar ararım. Gelin görün,  bu günkü durumu beraber yorumlıyalım, yazılanların tamamına yakın bir bölümünü okuyun, ve ekranlarda konu ile ilgili yapılan onlarca söyleşileri dinleyin; Suriye uçağını Ankara’ya inmeye zorladık , aklınıza şu soru gelmezmi  ‘’SO WHAT’’ diye bir sözüm geldi söyledim hem nalına hem mıhına.

Metin Atamer [ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>