YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Diyetisyenimi Seviyorum
Yazar: EFSUN ERKEMEN | Tarih: 20/05/2012 | Saat: 01:22

Geçen yaz arkadaşlarımın teker teker zayıfladığını görünce merak edip sordum, bir çoğu aynı diyetisyenden bahsetti. “Diyetisyen Zeynep”…

Ben zaten kendime çizdiğim bir programla zayıflıyordum, çok umursamadım. Ama bazı erkek ve bayan arkadaşlarımın 24 kilo verdiğini duyunca tanışmak istedim. Radevularının dolu olduğunu duyunca güldüm, cep telefonunu bulup bir referansla aradım. Kendime çok güveniyordum ama yemedi. Zeynep hanım “sırada bekleyen 30 kişi var, sizi almam aylar sürer” dedi, inanamadım. “Olsun” dedim, “siz beni ne zaman ararsanız arayın, öncelikle bu kadar meşhur bir diyetisyeni bir yazar olarak tanımak isterim. Ayrıca bir yıl sonra arasanız, sizinle beraber de vermem gereken kilolarım olacaktır” dedim.

Adım listeye yazıldı, ben zayıflamaya devam ettim ve farklı yöntemlerle 14 kilo verdim. Aradan 9 ay geçti. Birgün cebim çaldı, Zeynep hanım aradı. “Sıra size geldi ama siz şimdi kaç kilosunuz, boyunuz kaç?” dedi. Boyumu, kilomu söyledim ve randevumu alıp, maille bildirdiği tüm tahlillerimi yaptırıp gittim.

Can Hastanesi’ndeki odasına girince karşımda gülümseyen hoş bir kadın gördüm. Tahlillerimi inceleyip, bana bir program yaptı. Haftada bir beklediğini söyledi. Aslında ne yiyeceğimi değilde, neleri hangi mantıkla yiyebileceğimi anlattı. Günde 5 dilim tam buğday veya kepekli ekmek hakkım vardı, şaşırdım. Ve uygulamaya başladım.

Mesela öğle yemeğinde 4-5 kaşık az yağlı sebze yemeği ile 2 dilim kepekli ekmek veriyor, bence harika. Bir öğünde et ürünü yediysek, diğer öğünde mutlaka sebze yememiz gerekiyor.

Yoğurt, süt veya meyveyi aksattığımda uyarı alıyorum. Ekmeğimi eksik yediğimde de uyarıyor. İlk kez birisi bana “Neden az yedin, yada niye meyveni yemedin?” diyor. Bu diyet hakkını veren için şımartan bir diyet aslında. Sporu ve özellikle yürüyüşü şart koşuyor. Yediğim yemekleri Facebook’ta görüp arıyor, yorum yazıyor, çok eğleniyoruz. %100 uyamasam da çok gayret ediyorum. Benim sorunum dengesiz yemek saatleri ve geç akşam yemekleri.

Bursa doğumlu olan Zeynep Serinsöz, Hacettepe Üniversitesi mezunu. Diş Hekimi eşi Ersin Serinsöz onu Adana’ya bağlamış. Şu anda Hemodiyaliz Kiliniği diyetisyenliği ve Can Hastanesi Diyetisyenliğini yürütüyor.

Zeynep hanımdan bahsetmek için çok bekledim, şu anda verdiğim toplam kilo 16. Daha yolumuz uzun, çünkü ben ona sadece zayıflamak için danışmıyorum, aynı zamanda sağlıklı yaşamak istiyorum. Bu bir reklam yazısı değildir. Zira kendisi şu anda arayan hastaları sıraya bile koyamıyor. Demekki bu kadının önemli bir özelliği ve büyük bir farkı var.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>