YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Kıbrıs ve Ebru Gündeş
Yazar: EFSUN ERKEMEN | Tarih: 04/02/2012 | Saat: 08:47

Geçtiğimiz hafta sonu hiç planımızda yokken bir arkadaşımızın davetiyle apar topar Kıbrıs’a gittik. Nuhun Gemisi diye bir Otel açılmış, hayırlamamız gerekiyormuş. En son 1.5 yıl önce gitmiştik, ee özlemişiz de. Havaalanında gördüm ki özleyen çok.

Gemi şeklinde tasarlanan Otel harika. Akşam yemeğimizi yer yemez kendimizi oyun salonuna attık. Ben zaten bu işlerden hiç anlamam. Önce harcadığı dolarların yüzü suyu hürmetine misafir edilmemizi sağlayan arkadaşımız Hakan’ı izlemeye başladık. Hakan İstanbul’da tekstille uğraşan bir arkadaşımız ama çılgının önde gideni. Hemen bir private masaya oturup kurpiyerlerle canlı oynamaya başladı, baktım hem oyundan anlamıyorum, hem de harcanan paralar beni aşıyor ve üzüyor derhal uzaklaştım.

Makinaların birinde 100 liralık kredi açtırıp kolları çekmeye başladım. Saat 22.00 olunca balo salonunda Ebru Güneş konserine geçtik. Swarovski davullarla sahneye çıkan kızların ardından bir ses geldi kulağımıza “Kader oyununa nedense alışamadım...” Sanki ben doğurmuşum da kilolar üstümde kalmış, valla Ebru çok güzeldi, şarkıları çok güzeldi, sahne şovu harikaydı.

Konser bitti ve biz yine oyun salonuna gittik. Aynı salaklığı gün boyunca 3 kere yaptım ve 300 lira kaybettim. Ertesi gün akıllandım ve herkes karda donarken Kıbrıs’ın tadını çıkarmayı akıl ettik. Önce güneşli güzel havada deniz kenarında yürüyüş yaptık. Sonra SPA merkezine gittik. Yüzlerce kişinin kaldığı otelde SPA bomboştu ve arkadaşım Helin’le hamamın verdiği ekoyla bağıra bağıra şarkı söyledik. Akşam yine oyun salonuna gittik. Ve kimsenin görmediği bir köşede makinaya 10 lira attık, yok yanlış anlamadınız sadece 10 lira. Kuruş kuruş oynadımız oyun uzun sürünce beyler bizi merak edip yanımıza geldi. Puan 860, sandılar ki 860 lira ile oynuyoruz. Hiç bozuntuya vermedik ama gülmekten kolu çekemez olmuştuk. Çay istediğimiz garson gecikince ben dedim ki “Kızım bu parayla oynarsak bize çay şekeri bile vermezler”.

Bu arada salonda o kadar çok Adanalı varki inanamazsınız. Hatta kelli felli müşterilerim de var, kaç lirayla oynadığımı görmesinler diye arkadaki makinalara saklanıyordum. O gece sabaha kadar 20 lira attığım makinada saatlerce oynadım, paket paket sigaralar, Baileys, Safari-portakallar, çerezlerin de canına okuduk. Gülmekten gözümüzden yaş geldi. Sonra birde 20 liramı 21.6 yapıp kalkarken kurpiyeri çağırdım “20 versen yeter” dedim. O otele bir daha beni alırlar mı sizce?

Bizim Mustafa da 300 dolar kaybetti diye çok üzüldü ama arkadaşımız Hakan hepimizin yerine birkaç bin dolar bıraktığı için otel ve kumarhane her türlü karda, yani burada kazanmak hayal. Şaka bir yana biz belki çok bişey kaybetmedik ama orada oyununa tanık olduğum o kadar çok tanıdığımız binlerce dolar kaybetti ki çok üzüldük. Ve sonunda yine gördük ki kumar oynayıp kazanan ve oradan mutlu ayrılan kimse yok. Türkiye’de kumarhanelerin yasaklanmasına bir kez daha sevindik.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>