YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    HASAN CEMAL VE ERMENİ KARDEŞLERİ
Yazar: YAKUP BULUT | Tarih: 05/04/2011 | Saat: 12:19

Sayın Hasan Cemal

Çok (!) Araştırmacı- Gazeteci

2 ve 3 Nisan 2011 tarihli yazılarınızı okuyunca halinize içim acıdı. Los Angeles'deki Ermeni "kardeşlerinizle ilgili duygu ve düşünceleriniz ile şimdiye kadar bu konuda yazdıklarınızı göz önüne alınca da, sizin açınızdan içime sular serpildi doğrusu! Öyle ya, kendi milletine hakaret eden, aşağılayan, katil ilan eden ve bu tutumu nedeniyle Nobel edebiyat Ödülü ile ödüllendirilen Orhan Pamuk'un yolunda ve hatta ondan daha hızlı ve bıçkın (!) bir şekilde yürüyor olmanız, Türk Milleti'ne hakareti ödüllendirme yarışında olanlar açısından karşılıksız bırakılabilecek bir tutum değildir doğrusu. Aman ha hızınızı kesmeden devam edin, Nobel olmasa bile PEN ödülünüzün garanti olduğuna bahse girerim.

ABD'deki Ermeniler'in, Birinci Dünya Savaşı sırasında isyan ederek Osmanlı'yı arkadan vuran "Millet-i Sadıka'nın ihtilalcilerinin ileri gelenlerinden 2.345'inin İstanbul'da tutuklandığı ve bu esnada bir tek insanın dahi ölmediği 24 Nisan 1915 tarihinden 75 yıl önce, 1840'tan itibaren, eğitim vs amaçlarla Amerikalılar tarafından Amerikaya götürüldüğü, bunlardan bir kısmını dini eğitim alarak döndüğü, bir kısmının dönmemiş, Türkiye'den Amerika'ya Ermeni göçü - Amerikan misyonerlerinin ve Osmanl ile iş yapan Amerikan tüccarlarının etkisiyle - 19. yüzyılın bütün ikinci yarısı boyunca ve ondan sonra da devam etmiştir. Ermeni göçmenler, ABD'ye ... Türk düşmanlığını da götürdüler ve yaydılar." (Bilal N. Şimşir, Ermeni meselesi, 4. Basım, sy.273-297). Tabii sizin gibi kendi tarihini derinden bilen, yufka yürekli araştırmacı gazeteciler, Ermenilerle yaptıkları konuşma ve sohbetlerde bunları anlatmazlar. Ve sizin gibiler, Iğdır'da, Kars'ta, Erzurum'da, Van'da, Zeytun'da, Maraş'ta, Adana'da, Kozan'da Ermenilerin katlettikleri, fırınlarda, camilerde yaktıkları Türkleri bilmezler, görmezler!

Hatta siz ve sizin gibiler, daha 19 yıl önce 1992 yılında Hocalı'da Ermeniler tarafından insanlık dışı işkenceler uygulanmak suretiyle "soykırıma" tabi tutulan Azerbaycan Türklerini ve onlara reva görülen insanlık dışı uygulamaları görmez ya da görmezden gelirler. Yurtları cani ermeniler tarafından işgal edilen ve BM'nin tüm kararlarına rağmen, işgalden vazgeçilmeyen 1 milyon Karabağ'lı göçkünleri ve içinde bulundukları insanlık dışı koşulları da bilmez ya da umursamazsınız. Çünkü bunlar sizin çok sevdiğiniz ve "insancıllık" adına " gurbette" yaşamalarına - yazınızdan da anlaşılacağı üzere - sanki kendi istekleriyle ABD'ye göç etmemişler gibi, üzüldüğünüz "ermeni kardeşlerinizden değiller. 

Şimdi soruyorum size, "kesime" uğrayanlar kimlerdir? Hiç Ülkemizden binlerce kilometre uzağa gitmeye gerek kalmadan, Adana'ya, Iğdır'a, Kars'a gitmeyi ve buralarda yapılanları araştırmayı düşündünüz mü? Adana'da 1909'da yaşanan olayları araştırmayı ve ruhunu şadettiğiniz Dedenizin, günahsız Türkleri nasıl ve neden astırdığını merak etmezmisiniz? Erivan'daki anıta " üç sap beyaz karanfil koyup" verdiğiniz pozları davetiyelerle tüm "kardeşlerinize hediye ederken, Iğdır'daki Ermeniler tarafından katledilen Türklerin anısına yapılmış anıtı ziyaret hiç aklınızın ucundan geçmiyor mu? Çünkü hepimiz biliyoruz ki, bu tür gerçekleri araştırıp yazmaya hiç kimse, özellikle bu Milleti "soykırımcı" olarak karalamaya ant içmiş çevreler  tarafından   prim ve ödül vermezler öyle değil mi?

Av. Yakup BULUT[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>